Таджикистан не знайшов у солодощах Порошенка нічого небезпечного

Субота, 3 серпня 2013, 14:26

У Таджикистані не виявлено жодних порушень щодо якості та безпеки виробів фабрики Roshen.

Про це повідомив "Азія плюс" заступник директора Агентства із стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції при уряді Таджикистану Ібодулло Курбонов.

За його словами, після того, як в російських ЗМІ з'явилося повідомлення про те, що Росспоживнагляд заборонив ввезення до Росії кондитерських виробів компанії Roshen через те, що в даній продукції присутній бензопірен (речовина першого класу небезпеки), "Таджикстандарт" провів власну перевірку продукції цій компанії.

"Ми постійно проводимо перевірку продуктів, які ввозяться до Таджикистану. Жодного разу в продукції даної фабрики не було виявлено недоліків, вся продукція відповідала нормативним документам Таджикистану. Після того, як ЗМІ почали мусувати цю тему, ми за пропозицією міністерства внутрішніх справ знову провели перевірку, але з того, про що писали російські ЗМІ, нічого не підтвердилося", - сказав Курбонов.

Він також підкреслив, що "суперечка навколо продукції Roshen - це політична гра між Україною і Росією".

"Адже не раз було, коли Росспоживнагляд забороняв ввезення до Росії наших споживчих товарів. І кожного разу це було з політичних мотивів", - підкреслив Курбонов.

Як повідомлялося, наприкінці липня Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки. Продукція не відповідала нормативам за вмістом жирів і органолептиці, мала відхилення за показниками якості. Крім того, в молочному шоколаді Roshen був виявлений бензопірен.

Слідом за Росією перевірку продукції Roshen почали санітарні служби Казахстану, Молдови і Білорусі.powered by lun.ua