Росія різко розкритикувала плани США щодо Сирії

Субота, 31 серпня 2013, 10:33

У Москві піддали різкій критиці останні заяви керівництва США, що стосуються ситуації в Сирії.

"Заяви з погрозою застосування сили щодо Сирії, що прозвучали з Вашингтона, неприйнятні" , - сказав офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич, заяву якого розміщено на сайті російського зовнішньополітичного відомства, передає "Інтерфакс".

"Замість виконання рішень саміту "вісімки" в Лox-Ерні, наступних домовленостей представити комплексну доповідь до Ради Безпеки ООН експертів, що розслідують можливі випадки застосування хімічної зброї в Сирії, за відсутності будь-яких доказів звучать погрози нанесення удару по Сирії", - підкреслив Лукашевич.

При цьому він зазначив , що "навіть союзники США закликають взяти "паузу", дочекатися завершення роботи групи експертів ООН для того, щоб отримати об'єктивну картину події і визначитися з подальшими кроками в сирійській кризі".

Як підкреслив офіційний представник МЗС Росії, саме такий підхід був днями заявлений і генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

"Будь-яка одностороння силова акція в обхід Ради Безпеки ООН, якою б "обмеженою" вона не була, стане прямим порушенням міжнародного права, підірве перспективи політико-дипломатичного вирішення конфлікту в Сирії, призведе до нового витка конфронтації і жертв" , - заявив Лукашевич.

"Не можна допустити такого розвитку подій" , - додав він.

Раніше Держсекретар США Джон Керрі під час виступу у державному департаменті представив дані американської розвідки, які однозначно, за його словами, свідчать про те, що хімічний удар в передмісті Дамаска минулого тижня було завдано сирійською армією.

У США заявили що можуть почати військову операцію в Сирії в односторонньому порядку, але поки продовжать консультації з цього питання з Великобританією. У четвер ввечері британський парламент після семигодинних дебатів проголосував проти військового втручання в Сирію.

Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що альянс не стане частиною військового втручання заходу з метою покарати Дамаск за ймовірне застосування хімічної зброї.

Як відомо, 20 серпня в результаті двох вибухів у передмісті Дамаска загинуло більше 1188 осіб. Повідомлялося про застосування хімічної зброї.powered by lun.ua