Питання Тимошенко є частиною ширшої проблеми - посол

10 переглядів
Середа, 18 вересня 2013, 19:57

Угоду про асоціацію Україна-ЄС буде успішно підписано на саміті Східного партнерства у листопаді.

У цьому переконаний посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас.

"Україна вже зробила величезний прогрес і кожного дня робить значні кроки з виконання критеріїв. Моя особиста думка, що в листопаді у Вільнюсі угоду буде успішно підписано", - заявив він інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На запитання, чи стане обов'язковою умовою для підписання угоди вирішення питання ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко, чи не стане це питання перешкодою для підписання угоди, Вайтекунас відповів: "Європейський Союз не ставить це умовою".

"Ця умова ширша: справедливість - для всіх, закони - для всіх. Європейський Союз ставить вимоги відповідності норм і законів України нормам та стандартам Європейського Союзу. Також йдеться і про декриміналізацію низки статей Кримінального кодексу, що також відповідало б нормам Європейського Союзу", - пояснив він.

При цьому Вайтекунас зазначив, що підпис під угодою мають поставити 28 країн ЄС, і Україні наявні перешкоди "потрібно усувати вже зараз, оскільки час має дуже велике значення, і країни-члени ЄС вирішуватимуть питання підписання угоди зараз".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua