Представник Кремля розповів Європі, як Москва "підтримує" Україну на шляху до ЄС

80 переглядів
Субота, 21 вересня 2013, 16:03

Росія не чинить тиску на інші країни, в тому числі на Україну, в питанні інтеграції з Євросоюзом і буде поважати будь-яке їх рішення.

Про це заявив глава адміністрації президента Росії Сергій Іванов, перебуваючи у Швеції з робочим візитом, повідомляє "РІА "Новости".

"Ми не тиснемо на жодну країну в питанні вибору подальшого шляху економічного чи політичного розвитку. Говорячи так, ви фактично заперечуєте національний суверенітет країни - будь то Україна, Молдова або Вірменія", - заявив Іванов.

"Вирішувати, який шлях економічного співробітництва краще, мають самі країни, їх парламенти. Ми будемо поважати будь-яке українське рішення, яким би воно не було", - підкреслив представник Кремля.

Нагадаємо, Кабмін України схвалив проект угоди про асоціацію з ЄС.  

На початку вересня Росія заборонила ввіз усіх цукерок компанії Roshen. Голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що українські цукерки не відповідають стандартам якості.

Радник президента РФ заявив, що у разі підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично втратить статус суб'єкта міжнародного права.

Також Глазьєв заявляв, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС суперечить планам Києва отримати статус спостерігача при Євразійському економічному союзі.

Перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром  Медведєвим заявив: група юристів зробила висновок, що нормативні бази Євросоюзу й Митного союзу несумісні.

Приєднання України до Митного Союзу дозволило б Москві і Києву домовитися з ЄС про більш вигідні умови для торгівлі.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія буде захищати свій ринок після асоціації України з ЄС.

У свою чергу міністри закордонних справ країн Євросоюзу визнали:країни Східного партнерства "стикаються з великим тиском" та попередили Росію про те, що не слід чинити тиск на сусідів, які прагнуть до тісніших відносин із Заходом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua