Росія не може блокувати рішень українського народу - Посол США

7 переглядів
Четвер, 26 вересня 2013, 14:43

Сполучені Штати солідаризуються з ЄС щодо неприпустимості тиску Росії на Україну через ймовірне підписання Угоди про асоціацію.

Про таке заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю "Українській правді".

"В питанні нещодавнього тиску Росії на Україну… ми солідаризуємося з позицією наших європейських колег, які заявили, що є просто неприйнятними спроби Росії отримати блокуючий голос у тому питанні (євроінтеграція України)", - заявив Пайєтт.

Посла дуже вразило те, наскільки останнім часом українське суспільство зуміло об'єднатися навколо "європейського питання".

"Ще одне із сильних вражень – це той консенсус, який склався в українському суспільстві якраз з європейського питання. Серед політиків, лідерів бізнесу, релігійних лідерів, громадянського суспільства, пересічних громадян", - поділився враженнями Пайєтт.

На його думку, цей суспільний консенсус буде запорукою, "що будь-яка спроба ззовні протиставитися цьому приречена".

Посол США, відповідаючи на запитання, чи не пробачать Януковичу багато його "гріхів" за обрання курсу на Європу, сказав, що він переконаний у європейських прагненнях українського президента.

"І я впевнений, що в стратегічній перспективі це принесе вигоди всім українцям, незалежно від того, чи є вони прихильниками Партії регіонів, чи опозиції, чи аполітичними", – сказав Пайєтт.

Джеффрі Пайєт прибув до Києва у якості посла США в Україні у серпні 2013 року.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua