Янукович обіцяє вдвічі збільшити видобуток українського газу

7 переглядів
Четвер, 17 жовтня 2013, 15:30

Україна має намір найближчим часом збільшити видобуток власного газу до 24 мільярдів кубометрів, що дозволить забезпечити газом власне населення.

Про це заявив президент Віктор Янукович журналістам у Донецькій області, повідомляє "Остров".

"Ми поставили завдання насамперед видобувати більше власного газу. Ми збільшили обсяги видобутку власного газу за останні 2 роки до 21 млрд кубометрів. Нам, щоб забезпечити населення, необхідно 24 млрд кубів", - сказав він.

"І ми дуже скоро вийдемо на ці обсяги видобутку. Ми залучили інвесторів, які в найближчий час (максимум протягом 5-7 років) збільшать мінімум в два рази видобуток газу в Україні", - сказав Янукович, зазначивши, що вартість цього газу буде набагато нижчою, ніж вартість закуповуваного в Росії.

Він зазначив, що в Україні реалізується низка програм, які дозволяють закуповувати менше дорогого газу: так якщо країна у 2010 році закупила у Росії 42 млрд кубічних метрів газу, то цього року буде закуповувати 18 млрд.

Він так само зазначив, що країні потрібно збільшувати обсяги власного енергоносія - вугілля.

"Ми плануємо наш вітчизняний енергоносій використовувати там, де це нам вигідно. І в балансі ми бачимо, в перспективі, близько 105 млн тонн нам треба добувати. І ще потрібно збільшити близько 16 млн тонн", - сказав Янукович, зазначивши, що потрібно модернізувати старі і будувати нові шахти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua