Рішення ЄС по Україні буде відкладене

Понеділок, 21 жовтня 2013, 08:32

Рішення Ради Європейського союзу про готовність підписати угоду про асоціацію між Україною і ЄС не буде прийнято в понеділок, як раніше очікувалося.

Про це пише Комерсант-Україна.

Засідання Ради ЄС  з міжнародних справ, яке почнеться зранку 21 жовтня в Люксембурзі, протягом декількох місяців називали "історичним" і "вирішальним" для України.

Однак прогрес по "критерію Тимошенко" так і не був досягнутий. 

Минулого тижня Євросоюз офіційно визнав, що 21 жовтня рішення про підписання УА з Україною прийняти не вдасться.

А для того щоб не відповідати Києву офіційною відмовою, Рада ЄС вирішила дати відстрочку для проведення реформ, що залишилися.

"Коли політична воля для підписання з'явиться, рада має затвердити мандат на підписання з боку Європейського союзу. Цей юридичний акт має бути прийнятий на засіданні ради в листопаді",- заявила прес-секретар Ради ЄС Сюзанна Кіфер.

До вільнюського саміту заплановане лише одне засідання цього органа на рівні міністрів закордонних справ, яке відбудеться 18 листопада. 

Найгірша ситуація склалася з виконанням двох пунктів "списку Фюле", у яких від Києва було потрібно поліпшити бізнес-клімат і подолати наслідки вибіркового правосуддя.

"У ситуації з бізнес-кліматом не просто немає прогресу — там явний регрес у порівнянні з 2012 роком",- заявив  високопоставлений західний дипломат, акредитований у Києві.

Однак у Євросоюзі готові закрити очі на цю проблему. Важлива вимога ЄС — почати реформу прокуратури, але тут зусилля влади відповідають європейським очікуванням.

Фактично єдиною умовою підписання УА залишається звільнення Юлії Тимошенко. 

У Брюсселі вже почалася дискусія про можливість знову відкласти крайній строк ухвалення рішення про підписання УА у випадку, якщо на листопадовій зустрічі міністри закордонних справ країн-членів ЄС не прийдуть до консенсусу. powered by lun.ua