СБУ проводить чистки у Генштабі збройних сил - ЗМІ

Вівторок, 22 жовтня 2013, 17:26

Служба безпеки, після низки обшуків серед генералітету, позбавила допуску до держтаємниці першого заступника начальника Генштабу Збройних сил.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в СБУ.

Як пише видання, подібних обшуків не траплялося за всі роки існування української армії.

Примітно, що під приціл СБУ потрапили начальники, що не мають особливого доступу до фінансових потоків, а відповідальні за бойові підготовки і стан боєготовності.

За інформацією видання з Генштабу, під час обшуків у кабінетах військових начальників виявили копії секретних документів.

Подібна ситуація вимагає розпочати кримінальне провадження за фактом розголошення державної таємниці для з'ясування, для кого і з якою метою збиралися секретні відомості.

За даними джерела, допуску до держтаємниці вже позбавили першого заступника начальника Генштабу адмірала Ігоря Кабаненка.

Найближчим часом такого доступу, нібито, позбавлять заступника начальника Генштабу генерал-лейтенанта Юрія Думанського та начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу генерал-лейтенант Валерія Аскарова.

Відповідно, вони не зможуть займати посади і будуть звільнені або переведені на посади, які не передбачають допуску до державної таємниці.

Джерело в Міноборони повідомляє, що майбутнє звільнення Кабаненка і гучний скандал з отриманням ним 5 квартир передують кадровим зміни в самому Міноборони.

Як відомо, 10 листопада СБУ в супроводі групи "Альфа" також нагрянули в будівлю Держконцерну "Укроборонпром" і провела виїмку документів в офісі компанії "Укрспецекспорт".powered by lun.ua