Мінагрополітики пропонує легалізацію ГМО-насіння

Четвер, 24 жовтня 2013, 09:27

Мінагрополітики пропонує змінити законодавство й дозволити виробництво й продаж сої з генетично модифікованого насіння.

Про це заявив міністр агрополітики Микола Присяжнюк, повідомляє Комерсант.

"Ми ініціювали питання часткового дозволу вирощування технічних культур — сої із ГМО-насіння, як це відбувається в Росії й країнах ЄС",- сказав Присяжнюк.

При цьому міністр не виключив, що слідом за соєю може бути дозволене вирощування в Україні кукурудзи із ГМО-насіння. 

Учасники зернового ринку вважають, що це питання назріло вже давно. "Сьогодні третина кукурудзи й 70% соєвих бобів в Україні проводяться із ГМО-насіння",- заявив президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі в ході IV Українського зернового конгресу.

Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко зазначив, що ГМО-насіння дозволяють не тільки добитися більш високої врожайності сільгоспкультур — їх можна висаджувати в несприятливих природно-кліматичних зонах.

"Вирощування ГМО-культур — це шанс для України. Без ГМО-продукції населення світу приречене на вимирання. До 2050 року очікується зростання населення з нинішніх 7 млрд до 9 млрд людей, і прокормити всіх без ГМО-продукції не вдасться",— вважає Клименко. 

У ЄС продовжують вести політику стримування нарощування площ під ГМО-культури, зазначив керуючий партнер Da Vinci AG Андрій Колпаков.

"У даному контексті ринок України є вкрай цікавим для ключових виробників ГМО-продукції",- вважає він.

Висновки Всесвітньої організації охорони здоров'я показують, що вживання ГМО-продукції несе потенційні ризики для здоров'я людини.powered by lun.ua