Рада дозволила Азарову віддавати борги за тепло векселями

Четвер, 24 жовтня 2013, 11:09

ВР підтримала вцілому закон, який надає право уряду реструктурувати бюджетну заборгованість за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню шляхом видачі фінансових казначейських векселів.

За урядовий законопроект №3358 у другому читанні та вцілому проголосували 237 народних депутати.

Згідно з документом, Раді пропонувалося надати право Кабінету міністрів на реструктуризацію бюджетної заборгованості перед підприємствами ТКЕ шляхом видачі фінансових казначейських векселів з терміном обігу до п'яти років і з прибутковістю 5%.

Автори законопроекту називають основним чинником заборгованості підприємств теплоенергетики за імпортований газ, спожитий для виробництва теплової енергії, невідшкодовану належним чином заборгованість держбюджету перед місцевими бюджетами щодо різниці в тарифах на теплову енергію для населення.

Загальний обсяг такої заборгованості станом на 1 вересня збільшився з початку поточного року до 10,6 млрд гривень з 3,9 млрд гривень.

"Це призводить до критичного фінансового стану підприємств теплоенергетики і загрожує зривом опалювального сезону 2013-2014 р. У всіх регіонах України, що неприпустимо", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Також у документі вказується, що заборгованість держбюджету перед місцевими бюджетами з відшкодування підприємствам ТКЕ різниці в тарифах на послуги, що надаються населенню з централізованого водопостачання, з початку року збільшилася до 8,2 млрд гривень з 4,4 млрд гривень.

Як повідомлялося раніше, Світовий банк розкритикував введення фінансових векселів.

Як відомо, раніше міністр доходів та зборів Олександр Клименко,заявив, що  закон про векселі затребуваний бізнесом.

Крім того, федерація роботодавців вернулася до президента країни Віктор Януковича з проханням ветувати ухвалений парламентом 4 липня закон про фінансові казначейські векселі.

Нагадаємо, 4 липня Рада прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до закону України "Про Держбюджет на 2013 рік", дозволяючий реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.

Економічна правдаpowered by lun.ua