Путін: приєднання України до Митного союзу буде неможливо

Четвер, 24 жовтня 2013, 21:25

Приєднання України до Митного союзу в разі підписання нею угоди про асоціацію з ЄС неможливо.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту ЄврАзЕС у Мінську, передає "Інтерфакс".

"Ми взагалі ні "за" і ні "проти" підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, це не наша справа", - сказав Путін.

При цьому він негативно відповів на питання, чи можливо після підписання цієї угоди приєднання України до Митного союзу.

"Ні, неможливо", - заявив Путін.

За його словами, це неможливо, тому що в рамках асоціації передбачається створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною, і Україна бере на себе зобов'язання впровадити на своїй території торговельні правила і режими Євросоюзу.

"Приблизно з десяти тисяч імпортних митних тарифів і сім тисяч 666 тарифів Україну доведеться обнулити з моменту вступу цієї угоди в силу, що має статися вже в лютому наступного року", - сказав Путін.

Через кілька років, підкреслив президент РФ, "розкриття українського ринку (для європейських товарів) складе 98,5%".

"Вважаємо, що таке розкриття ринку для нас дуже небезпечно і неприйнятно на сьогоднішньому етапі розвитку нашої економіки", - заявив Путін.

Президент Росії нагадав, що в СНД створена зона вільної торгівлі, членами якої є Україна і Росія.

"Ми залишаємо за собою право використовувати протокол номер шість Договору про ЗВТ, щоб свій ринок захистити. Це не означає, що ми будемо забороняти ввезення на російський ринок українських товарів, але це означає, що ці товари не будуть користуватися пільговим режимом у рамках зони вільної торгівлі", - сказав він.

За його словами, в даній ситуації на українські товари просто буде поширений режим найбільшого сприяння.

"Тобто товари українського виробництва будуть поставлені в те ж положення, як і всіх інших країн світу - членів СОТ", - заявив Путін.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування