ЦВК "віддав" місця в окружкомах майбутніх виборів невідомим партіям

П'ятниця, 25 жовтня 2013, 10:17

Центральна виборча комісія сформувала окружні виборчі комісії на довиборах до Верховної Ради.

Більшість місць у комісіях отримали представники 36 маловідомих політичних сил, пише "Комерсант-Україна".

З 18 місць в окружних виборчкомах (ОВК) Центральна виборча комісія (ЦВК) вчора розіграла 13 місць серед 42 партій, які висунули своїх кандидатів на довиборах у Верховну раду 15 грудня.

Згідно закону про вибори, 5 місць у комісіях закріплені за парламентськими політичними силами.

У лототрон помістили 42 конверта з номерами кандидатів у депутати та зазначенням партій, які їх висунули. Перемішавши конверти, представник ЦВК відібрав 13 з них.

Згідно з результатами жеребкування, шість політичних сил у розподілі 13 місць у кожній з ОВК виявилися не задіяні.

Серед них: "Батьківщина", "Братство", "Соціалістична Україна", "Русское единство", "Союз анархістів України", "Ліберальна Україна".

Ще п'ять партій отримали максимальну кількість членів ОВК: Молодіжна партія України і партія "Народна ініціатива" отримали по чотири місця, а КПУ, "Справедлива Україна" та "Зелена екологічна партія "Райдуга" - по три. Решта (31 партія) отримали одне-два місця в комісіях.

Представники партій, які не отримали місць в ОВК, залишилися незадоволені оголошеними результатами.

"Сьогоднішня процедура розподілу місць в окружкомах ще раз підтвердила, що жеребкування необхідно проводити окремо по кожному округу, а закон потребує удосконалення", - заявив депутат від "Батьківщини" Руслан Князевич.

Втім, формування ОВК не обійшлося без правових колізій.

Станом на четвер ЦВК зареєструвала кандидатів, висунутих з'їздами тільки 26 політичних партій.

"Документи на реєстрацію кандидатів у народні депутати прийшли і від інших партій: ЦВК ще не встиг їх розглянути, але в жеребкуванні до складу ОВК беруть участь всі політичні партії. Вони стають суб'єктами виборчого процесу вже після того, як висунули хоча б одного кандидата на своєму з'їзді", - пояснив заступник глави Центрвиборчкому Андрій Магера.

На думку президента Інституту виборчого права Юрія Ключковського, такі дії ЦВК можна трактувати як порушення закону.

"Адже ще не можна сказати, чи будуть зареєстровані кандидати від цих партій, а у жеребкуванні по ОВК вони вже взяли участь", - зазначив пан Ключковський.

"Діє така ж технологія, як і на попередніх виборах. Знову велика кількість місць в ОВК отримали ті партії, про існування яких фактично ніхто не знає", - додав він.