Меджліс обрав нового лідера

Неділя, 27 жовтня 2013, 16:50

Новим головою Меджлісу кримськотатарського народу став перший заступник нинішнього глави Меджлісу Рефат Чубаров.

За підсумками таємного голосування, яке відбулося 27 жовтня, Чубаров набрав 126 голосів, повідомляє "Радіо "Свобода".

Другим кандидатом на цю посаду був заступник голови Меджлісу Ремзі Ільясов, який набрав  на 12 голосів менше.

Під час обговорення питання про обрання виборних органів Курултаю делегати висунули як кандидатури на посаду голови Меджлісу нинішнього голову Мустафу Джемілєва та його заступників Чубарова і Ільясова. Однак Джемілєв заявив про своє рішення взяти самовідвід, при цьому він не висловлював підтримку жодному з кандидатів.

Як зазначив Джемілєв в ході виступу, "однією з причин, чому я повинен бути знову обраний на пост глави Меджлісу делегати озвучили необхідність проведення Міжнародного форуму з прав кримських татар".

"Не можна пов'язувати посаду Меджлісу кримськотатарського народу з проведенням форумів. Це неправильно. Таких форумів буде ще багато", - додав він.

Говорячи про двох кандидатів, Джемілєв звернув увагу делегатів Курултаю, що Ремзі Ільясов і Рефат Чубаров гідні люди.

"Обидва кандидати мають прекрасні якості: Рефат Чубаров - дипломат, працював народним депутатом, Ремзі Ільясов теж працював у держструктурах, має великий авторитет, хороші організаторські здібності" , - пояснив Джемілєв.

При цьому він висловив сподівання, що, незважаючи на підсумки виборів нового голови Меджлісу, Ільясов та Чубаров будуть працювати разом.

У свою чергу обидва кандидати на посаду нового глави Меджлісу озвучили відповідь на питання Джемілєва, що не бачать себе на посаді першого заступника глави Меджлісу у  разі свого не обрання лідером Меджлісу.

Фото - qtmm.org
Фото - qtmm.org
 
 
 

Чубаров з 1991 року є першим заступником голови Меджлісу, з 2009 року також є президентом Світового конгресу кримських татар. З листопада 2010 року - депутат Верховної Ради Криму.

Народний депутат України скликань Верховної Ради України 1998-2002 років, 2002-2006 років, 2006-2007 років.powered by lun.ua