На кордоні України з Росією скупчилося кілька десятків фур

Середа, 30 жовтня 2013, 22:00

Кілька десятків фур скупчилося в середу в районі пункту пропуску автомобільного сполучення "Новоазовськ - Весело-Вознесенка" на кордоні України з Росією.

Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на місцеве видання " Рідне Приазов'я" .

"Сьогодні, 30 жовтня, з української сторони накопичилося кілька десятків фур. За словами очевидців, не менше 60 ще стоїть у відстійнику на нейтральній зоні", - сказано в публікації.

Причиною скупчення фур є скасування з 28 жовтня Федеральною митною службою РФ дії книжок міжнародних дорожніх перевезень (МДП) на митниці, підпорядковані Південному управлінню.

Книжки МДП гарантують сплату митних платежів і дозволяють перевозити вантажі в опечатаних контейнерах, проходячи прикордонні процедури у спрощеному режимі.

Тепер замість книжок перевізники повинні будуть надавати інші види забезпечення транзиту - митний супровід, надання забезпечення оплати мит грошами, банківською гарантією, порукою або заставою майна.

Водії скаржаться на те, що не були обізнані про зміну правил перетину кордону, і на те, що представники ФМС не можуть дати роз'яснення. На трасі, що веде до кордону, зібралися фури з українськими, турецькими, молдавськими, казахськими та білоруськими номерами.