Уряд "благословив" приєднання до 5 угод Митного союзу

Четвер, 31 жовтня 2013, 12:31

Україна може приєднатися до 5 міжнародних угод Митного союзу.

Про таке рішення уряду повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку й торгівлі.

30 жовтня на засіданні Кабміну розглядалися 4 угоди - про порядок застосування спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів протягом перехідного періоду, про санітарні, ветеринарно-санітарні заходи та карантин.

Крім того, уряд проаналізував "Протокол про порядок надання органу, який проводить розслідування, відомостей, які містять у тому числі конфіденційну інформацію, для цілей розслідувань, які передують введенню спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів по відношенню до третіх країн".

Угода про спеціальні захисні, антидемпінгові та компенсаційні заходи визначає порядок застосування діючих національних заходів захисту внутрішнього ринку країн МС.

Ще три угоди, розроблені для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення держав-членів Митного союзу.

"Щодо Протоколу, то цей документ визначає повноваження органу, що проводить розслідування, які передують введенню спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів по відношенню до третіх країн", - пояснив перший заступник міністра економрозвитку Анатолій Максюта.

"Його мета - забезпечити орган, що проводить розслідування, відомостями, які містять в тому числі конфіденційну інформацію, від уповноважених органів державної влади, інших органів держав-членів МС", - повідомив він.

Оскільки протокольне рішення було схвалене, МЗС доручено нотифікувати Євразійську економічну комісію щодо можливості України приєднатися до зазначених міжнародних угод, - інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

23 жовтня Україна почала процедуру приєднання до деяких угод Митного союзу. Микола Азаров заявляв про готовність приєднатися "майже до 70 угод, чинних у Митному союзі".

Українська правдаpowered by lun.ua