Газпром погрожує Україні передоплатою вже в листопаді

Четвер, 31 жовтня 2013, 14:11

"Газпром" може зажадати від України передоплати за газ уже в листопаді, якщо борг не буде врегульовано.

Про це в четвер повідомив журналістам заступник голови правління холдингу Валерій Голубєв, передають РІА Новости.

"Перехід на передоплату - це контрактна норма. І якщо вони справді найближчим часом не погасять, хоча терміни вже всі пройшли, може вийти так, що, не заплативши аванс протягом листопада, першого грудня вони потраплять у ситуацію, коли почне діяти цей пункт договору", - пояснив Голубєв.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер у вівторок заявив, що Київ досі не оплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, і контракт дозволяє перевести поставки на систему передоплати.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підтримав цю пропозицію, зазначивши, що судячи з усього українська сторона платити не збирається.

Український прем'єр Микола Азаров, у свою чергу, визнав, що проблеми з оплатою російського газу Україною є, але вони не критичні.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в середу заявив, що українська делегація відбула до Москви для переговорів з Росією , щоб розв'язати проблемну ситуацію з оплатою газу " Газпрому" в середу- четвер.

Однак ця заява викликала "крайнє здивування" в "Газпромі", який заявив, що такі зустрічі не планувалися.powered by lun.ua