Росія ані копійки не отримала за газ, але Європа не постраждає - Медведєв

П'ятниця, 1 листопада 2013, 10:44

Україна ще нічого не сплатила за російський газ, отриманий у серпні, але скорочення поставок газу в Україну і до Європи не буде.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв в інтерв'ю агентству Reuters, повідомляє прес-служба уряду РФ.

На питання, чи сплатила Україна вже рахунки за газ, Медведєв відповів: "Ні, нічого не сплатила".

"Не сплатять - буде аванс, попередня оплата, яка вводиться на основі чинного контракту. Якщо розплатяться, тоді ми не підемо на цей крок", - додав прем'єр РФ.

Говорячи про можливість скорочення поставок газу в Україну і до Європи, він зазначив: "У цьому сенсі все поки нормально. У цьому сенсі я не очікую якихось ускладнень".

Також він додав, що "нескінченно продовжувати платіж неможливо".

"Ми розуміємо, що у них економічні складності, але платити-то все одно треба, тим більше що ми за останній час і кредити їм давали, і профінансували транзит, тобто плату за транзит на досить тривалий період, заплативши їм мільярди доларів", - додав Медведєв.

У свою чергу глава Міненерго Едуард Ставицький заявив, що "Нафтогаз" продовжує переговори з "Газпромом" щодо врегулювання заборгованості за постачання газу в серпні.

"Домовимося, зараз ведуться переговори. Ми завжди розраховувалися за свої борги, наші колеги працюють, потім ми всі офіційно оголосимо", - заявив Ставицький, повідомляє "РІА Новости".

"Ми завжди домовляємося, домовимося і зараз", - додав він.

Як відомо, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Київ досі не оплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні газ,

На це Ставицький заявив, що питання буде вирішене в 31 жовтня.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!