Посол України при ЄС: чекаємо конкретної допомоги для підписання асоціації

Четвер, 14 листопада 2013, 18:13

Декларативна підтримка в питанні асоціації з ЄС, яка надається Україні Євросоюзом, має бути підкріплена реальними кроками назустріч.

Про це йдеться в листі постійного представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва виданню Financial Times, текст якого цитує ZN.UA.

У листі автор прокоментував публікацію FT про Україну від 12 листопада "На який шлях повернути?" (Which way to turn?).

"Україна вже ясно показала, який шлях обрати. Ви навряд чи знайдете будь-яку іншу державу в Європі, яка тільки за останні півроку доклала подібні надзусилля у справі фундаментальних реформ, незважаючи на зовнішній тиск, описаний у статті", - відзначає він.

"Це - доказ чіткого європейського вибору України, вибору на користь хворобливих, але життєво важливих реформ, замість легкої і пасивної здачі пострадянського стилю правління", - пише український дипломат.

"У той же час, все ще неясно, чи готовий ЄС прийняти цей непохитний вибір України. Незважаючи на очевидний прогрес України, деякі країни - учасники ЄС продовжують прикриватися Юлією Тимошенко як виправданням для непідписання договору про асоціацію. Я сумніваюся в чесності такої позиції", - зазначив Єлісєєв.

"ЄС доведеться розділити з Україною відповідальність за підписання угоди про асоціацію. Євросоюз повинен вийти за рамки декларативної солідарності з Україною, яка тільки провокує подальший зовнішній тиск третьої сторони і її готовність покарати Україну за погану поведінку", - вважає він.

"У нинішніх обставинах немає ніякої альтернативи підписанню договору про асоціацію на Вільнюському саміті і його подальшому застосуванню", - підкреслив посол України в ЄС.

Єлісєєв також зазначив вичікувальну позицію ЄС щодо України.

На його думку, Євросоюз повинен діяти, пропонуючи Україні конкретні види підтримки.

На думку дипломата, такими заходами мають стати: підтримка відновлення співпраці між Україною і МВФ, надання фінансової допомоги; вихід на європейські ринки української продукції, яка відповідає нормам ЄС; напрямок допомоги ЄС на потреби виконання подальших реформ згідно з договором про асоціацію; залучення фінансових ресурсів для модернізації української газопранспортной системи та запобігання реалізації політично мотивованого проекту "Південний Потік"; просування у вирішенні проблеми застарілих антидемпінгових заходів проти українського експорту, яка не зрушується з місця з кінця 20-го століття.

"ЄС все ще може повернути своє обличчя до України замість повертання спиною у вирішальному моменті в європейській історії", - резюмував Єлісєєв.powered by lun.ua