На Сході та Півдні країни 50% українців за вступ до ЄС

202 перегляди
172
Понеділок, 18 листопада 2013, 10:38

Більшість українців хочуть вступу країни до Європейського Союзу.

Про це свідчать результати опитування DW-Trend в Україні за листопад, яке провела "Німецька хвиля".

Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу. В порівнянні з минулим роком частка прихильників вступу зросла на 6%.

Водночас кількість противників приєднання до ЄС збільшилася несуттєво. Тепер їх 31%.

Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу
Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу

Репрезентативне опитування провело українське відділення соціологічного інституту IFAK на замовлення української редакції Deutsche Welle.

Було опитано 1000 людей віком від 18 до 65 років в українських містах із населенням понад 50 тисяч мешканців.

Більшість прибічників євроінтеграції висловлюються за якомога швидший вступ до ЄС. 37% прагнуть приєднання упродовж 5 років. А ще рік тому швидкого вступу до ЄС хотіли лише 26% опитаних.

Навіть на Сході та Півдні країни, традиційно орієнтованих на Росію, 50% у принципі за вступ до ЄС. На Заході та в Центрі таких – 69%.

Україна в ЄС
Україна в ЄС

При цьому членство України в ЄС - тема не лише для молодшого покоління. Так, частка прихильників серед 18-29-річних є найвищою – 65%, але і в інших вікових групах більшість виступає за вступ до ЄС. Серед населення віком від 50 до 60 років об'єднання з Європою хотіли б 52%.

Щодо іміджу їхньої країни в Європі, то в українців ілюзій немає. 32% з них переконані, що Україну розглядають насамперед як постачальника сировини та дешевої робочої сили. Лише 14% переконані, що Україна сприймається як надійний стратегічний партнер.

Цілі ЄС
Цілі ЄС

Головна мета ЄС, на думку українців, полягає у підтримці економічного зростання (49% опитаних). 62% українців підтримують цю мету.

Третина опитаних (32%) вважають, що метою ЄС є зміцнення демократії та свободи слова. Розвиток демократичних цінностей стає чимдалі важливішим для українських громадян. Оскільки особиста підтримка такої цілі суттєво зросла - з минулорічних 18% до нинішніх 39.

Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися. 42% оцінюють відносини як партнерські та дружні. Рік тому так вважали 28%.

Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися
Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися

Дещо менш позитивно оцінюють українці стан відносин з Німеччиною. 36% вважають відносини дружніми та партнерськими. Таким чином, уперше з початку проведення опитувань DW-Trend стан відносин України з ЄС оцінений респондентами краще, ніж стан відносин з Німеччиною.

Натомість дуже погіршилися в очах українців відносини з Росією. Лише 28% з них нині вважають їх дружніми та партнерськими. 55% ці відносини видаються напруженими або навіть ворожими. У порівнянні з минулим роком оцінка стала майже повністю протилежною: тоді дружніми та партнерськими відносини з Росією вважали 55%, а напруженими чи ворожими – 22%.

Вступ України до ЄС
Вступ України до ЄС

Країни Європейського Союзу залишаються і надалі привабливими цілями подорожей для українців (70%). Якби не візові обмеження, туризм би істотно зріс. 49% вказують, що їздили б до ЄС частіше, якби для цього їм не була потрібна віза.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 203.185.30.---Baba Klava..
Eac Eas:
Baba Klava: Який в баню референдум? Про що? Україна НІКУДИ НЕ ВСТУПАЄ. Мова - про Асоціацію. От коли вступатиме ( якщо) , тоді і Референдум проводиться. Гуглимо Конституцію:)
Ассоциация автоматически блокирует интеграцию в ТС- ЕАС, однозначно означает разрыв с культурным, историческим и экономическим пространством, в котором мы находились. И в ЕС, и в ТС ассоциацию называют цивилизационным выбором и точкой невозврата к свободе выбора иных направлений. И по вашему этого не достаточно для референдума? Зачем референдум через 10 лет ассоциации когда уже нет выбора?
Асоціація нічого не блокує. З чого Ви взяли? І про який розрив Ви говорите? Якщо про "братскіє народі навєкі", то навіть не починайте:)))
IP: 91.197.51.---Валерий Магала..
Иван Украинский: Cколько, оказывается, в Удмуртии, "думающих граждан". Думающих о чужом борще, в котором удмуртские алени ничего не смыслят, но так переживают, так переживают, просто слёзы наварачиваются...
Prescience: ..по правді, важко посміхатись і стояти в стороні вдаючи, що здавати чужинцям національну економіку і багатства в обмін на формальний вектор це абсолютно нормальне явище..
Дивна логіка Європа для України ніколи не була чужою аж поки московська Орда не віддірвала її на сотні літ від неї. І замість того щоб бути найбагатшою країною Європи Україна все ще на рівні московії. Так може досить рівнятися на аутсайдерів.
Я понял,что дело здесь не в ЕС...и не в ТС а в тех "не простых,а наколотых апельсинКОВ" Никогда бы не подумал,что у них столь пролонгированный срок действия.Ни фига себе!
IP: 176.8.149.---ниобий..
:) Марк Твен "Є три вида брехні -БРЕХНЯ, ВЕЛИКА БРЕХНЯ І... СТАТИСТИКА":)
IP: 176.8.149.---ниобий..
_Україна все ще на рівні московії_:) Та ні помиляєтеся - гірше (і істотно) у порівнянні з Московією:)
Усі коментарі