На Сході та Півдні країни 50% українців за вступ до ЄС

216 переглядів
Понеділок, 18 листопада 2013, 10:38

Більшість українців хочуть вступу країни до Європейського Союзу.

Про це свідчать результати опитування DW-Trend в Україні за листопад, яке провела "Німецька хвиля".

Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу. В порівнянні з минулим роком частка прихильників вступу зросла на 6%.

Водночас кількість противників приєднання до ЄС збільшилася несуттєво. Тепер їх 31%.

Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу
Більшість українців (58%) - за вступ України до Європейського Союзу

Репрезентативне опитування провело українське відділення соціологічного інституту IFAK на замовлення української редакції Deutsche Welle.

Було опитано 1000 людей віком від 18 до 65 років в українських містах із населенням понад 50 тисяч мешканців.

Більшість прибічників євроінтеграції висловлюються за якомога швидший вступ до ЄС. 37% прагнуть приєднання упродовж 5 років. А ще рік тому швидкого вступу до ЄС хотіли лише 26% опитаних.

Навіть на Сході та Півдні країни, традиційно орієнтованих на Росію, 50% у принципі за вступ до ЄС. На Заході та в Центрі таких – 69%.

Україна в ЄС
Україна в ЄС

При цьому членство України в ЄС - тема не лише для молодшого покоління. Так, частка прихильників серед 18-29-річних є найвищою – 65%, але і в інших вікових групах більшість виступає за вступ до ЄС. Серед населення віком від 50 до 60 років об'єднання з Європою хотіли б 52%.

Щодо іміджу їхньої країни в Європі, то в українців ілюзій немає. 32% з них переконані, що Україну розглядають насамперед як постачальника сировини та дешевої робочої сили. Лише 14% переконані, що Україна сприймається як надійний стратегічний партнер.

Цілі ЄС
Цілі ЄС

Головна мета ЄС, на думку українців, полягає у підтримці економічного зростання (49% опитаних). 62% українців підтримують цю мету.

Третина опитаних (32%) вважають, що метою ЄС є зміцнення демократії та свободи слова. Розвиток демократичних цінностей стає чимдалі важливішим для українських громадян. Оскільки особиста підтримка такої цілі суттєво зросла - з минулорічних 18% до нинішніх 39.

Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися. 42% оцінюють відносини як партнерські та дружні. Рік тому так вважали 28%.

Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися
Відносини України з ЄС, із погляду опитаних, в останні місяці покращилися

Дещо менш позитивно оцінюють українці стан відносин з Німеччиною. 36% вважають відносини дружніми та партнерськими. Таким чином, уперше з початку проведення опитувань DW-Trend стан відносин України з ЄС оцінений респондентами краще, ніж стан відносин з Німеччиною.

Натомість дуже погіршилися в очах українців відносини з Росією. Лише 28% з них нині вважають їх дружніми та партнерськими. 55% ці відносини видаються напруженими або навіть ворожими. У порівнянні з минулим роком оцінка стала майже повністю протилежною: тоді дружніми та партнерськими відносини з Росією вважали 55%, а напруженими чи ворожими – 22%.

Вступ України до ЄС
Вступ України до ЄС

Країни Європейського Союзу залишаються і надалі привабливими цілями подорожей для українців (70%). Якби не візові обмеження, туризм би істотно зріс. 49% вказують, що їздили б до ЄС частіше, якби для цього їм не була потрібна віза.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua