Міністр Швеції: все у руках президента Януковича

9 переглядів
Понеділок, 18 листопада 2013, 11:37

Підписання угоди про асоціацію Україна - ЄС залежить тільки від дій президента України Віктора Януковича.

Таку думку озвучив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт журналістам напередодні засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у Брюсселі в понеділок.

"Все у руках президента Януковича. У нас є політика, але я не впевнений, що у нього є політика", - сказав він.

Разом з тим, Більдт констатував, що у даний час ЄС не може прийняти рішення стосовно України.

"Я думаю, що зараз занадто рано. Наскільки мені відомо, Кокс і Кваснєвський ще працюють. Тому обговорювати це занадто рано. Я не очікую великого обговорення з цього питання тут", - констатував міністр.

Відповідаючи на запитання, чи буде рішення про підписання угоди про асоціацію з Україною прийнято в ході саміту у Вільнюсі, Більдт сказав: "Я не знаю. Дві речі: Вільнюс - не тут. Ми зараз у Брюсселі, і у нас на столі недостатньо (аргументів для прийняття рішення) і Вільнюс - наприкінці наступного тижня. Подивимося. Зараз - ще рано".

У свою чергу міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс зазначила, що у понеділок міністри ЄС "обміняються думками".

"Я не очікую ніякого рішення щодо підписання і також рішення про непідписання, що також важливо. Ворота відкриті, і ми повинні покладатися на виконання (Україною необхідних критеріїв)", - сказав він.

При цьому Лінкявічюс висловив сподівання, що вже в найближчі дні будуть зроблені "остаточні кроки в необхідному напрямку".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"



powered by lun.ua