У ЄС відкинули пропозицію Києва про тристоронні переговори за участю Росії

151 перегляд
П'ятниця, 22 листопада 2013, 11:10

Пропозиція Кабміну про проведення переговорів у тристоронньому форматі ЄС-Україна-Росія "не є виходом і не має прецедентів".

Таку заяву зробив міністр закордонних справ Литви, головуючої в ЄС, Лінас Лінкявічус, якого цитує УНІАН.

"Пропозиція щодо проведення тристоронніх переговорів не вихід із ситуації і не має прецедентів. Пропозиція ЄС щодо двосторонніх переговорів залишається в силі і ми не бачимо ролі для третіх країн у цьому процесі", - сказав він.

"Ми не віримо в будь-яке відкладення підписання Угоди. Це б усунуло шанси на підписання і відклало б вигоди, які Угода про асоціацію дала б в перспективі українцям", - йдеться у його заяві.

"Європейський Союз завжди казав, що буде готовий підписати Угоду про асоціацію - найбільш амбітну з подібних документів - якщо і коли Україна буде готова, і ЄС завжди наполягав, що остаточний вибір щодо проведення потрібних реформ, лежить на українцях", уточнив Лінкявічус.

"Беручи до уваги скільки вже було зроблено на цьому шляху, ми шкодуємо про рішення уряду України", - додав він.

Політик ще раз наголосив, що політичну ініціативу в свої руки нині має взяти президент України Віктор Янукович для "втілення європейських прагнень українського народу".

"Україна, країна з 46-мільйонним населенням, стала ближчою до Європейського Союзу в останні роки. Як виглядає, народ України вже вирішив, що він хоче належати до європейської сім`ї", - говориться у заяві.

Литовський міністр додав, що плани парафування Угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з Грузією та Молдовою на вільнюському саміті "Східного партнерства" 28-29 листопада залишаються в силі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua