Україною покотилася хвиля євромайданів

П'ятниця, 22 листопада 2013, 22:23

У кількох обласних та районних центрах України відбуваються мітинги проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС. 

Участь у них беруть представники опозиційних сил, громадські активісти та місцеве населення. Усі заходи відбуваються виключно з прапорами України та Євросоюзу, без політичної символіки. 

Так, у Львові, на відміну від ранку, коли були переважно студенти,  на вечір прийшли практично всі  категорії населення.

"Площа перед пам’ятником Тарасу Шевченку наповнилась буквально за 20 хвилин, людей було десь 10 тисяч. Спершу людей розважала  музика, потім офіційний початок, коли гімн співала вся площа", - пише на своїй сторінці у Livejournal користувач Forko.

За його даними, партійних прапорів на акції не було,  хоча були присутні представники "Свободи", "Батьківщини" та "Удару".

Суть виступів спікерів зводилась до того, щоб відстояти угоду на асоціацію – у Львові або в Києві.

Організатори акції підтвердили, що "майдан" у Львові є безстроковим - людей просять залишатись на ніч.

На площі встановили великий намет, записують усіх охочих їхати у суботу до Києва на столичний "євромайдан".

Користувачі Facebook повідомляють: "Якщо бачите у Twitter повідомлення про те, що #Євромайдан начебто розійшовся (у Києві, Львові, деінде) - не вірте, це провокації. Ніхто не розходиться, людей стає дедалі більше".

Фото з Facebook
Фото з Facebook 

Фото Лук'яна Турецького 

 
Фото з Facebook  
 

Окрім того, як повідомляють "Українські новини", у Чернівцях, Сумах, Вінниці, Кривому Розі, Харкові та Донецьку від 100 до 500 людей також провели мітинги проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Так, у Чернівцях  учасники мітингу скандували "Україна — це Європа", тримали лозунги"Чернівці за асоціацію", "Ми це ЄС", "Україно не зупиняйся", пише "Молодий буковинець". У своїх виступах активісти засуджували дії уряду та закликали краян не залишатися осторонь, брати участь у мітингах у Чернівцях та Києві та вимагати від влади виконати умови на шляху до Угоди про асоціацію.

"3 листопада на цій площі влада Буковини зібрала тисячі людей і оголосила про європейський вибір. Хочу спитати тепер: як влада збирається відстояти бажання буковинців?", - зазначив голова облорганізації ВО "Батьківщина" Іван Мунтян.  

Фото з сайта molbuk.ua
Фото з сайта molbuk.ua

У Харкові учасники акції відзначили 9-ту річницю Помаранчевої революції, зібравшися біля пам'ятника Тарасу Шевченку в центрі міста, після чого рушили на площу Свободи, повідомляє "Харків. Коментарі". Там проходить мітинг на підтримку підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Деякі активісти співають національні українські пісні.

Мітингувальники скандували "Свободу не спинити!", "Революція!" та інші гасла. Мітинг відбувся без порушень громадського порядку. На завершення акції всі учасники виконали гімн України.

Фото з сайта kharkov.comments.ua
Фото з сайта kharkov.comments.ua
 

У Донецьку акція  не багаточисленна, однак у міськраді повідомили, що організатори подали заявку на проведення мітингу від 22 до 30 листопада. Люди тримають в руках плакати: "Я - за Євросоюз!", "Сьогодні у в'язниці опозиція - завтра весь народ", повідомляють "Донецьк. Коментарі".

Фото з сайта donetsk.comments.ua
Фото з сайта donetsk.comments.ua

У Кривому Розі мітингувальники зібралися близько 19:00 біля будівлі Криворізької міськради з плакатами "Україна в ЄС!", "Зек до Європи не веде, а тільки на нари", "Криворіжці за євроінтеграцію", Україна і ЄС - сильніше разом!", "Стоп зек!". Також вони скандували гасла "Слава Україні, героям слава!", "Україна в ЄС!", "Україна - це Європа", "Стоп зек!".

Присутні заявляють про готовність проводити акції протесту до 25 листопада.  Деякі водії на підтримку протестуючих сигналили клаксонами.

У Вінниці учасники зборів прийняли текст резолюції "Вінниця за Європу".  Учасники мітингу домовилися прийти на мітинг у Вінниці 24 листопада о 12:00.

Крім того вони мають намір продовжувати мітингувати вечорами в будні дні до 28 листопада, коли відбудеться саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, на якому передбачалося підписати угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

У Сумах мітингувальники тримали прапори партій - організаторів мітингу,  державні прапори України та ЄС , плакати " Молодь за ЄС". Кілька виступаючих запропонувало перетворити мітинг на безстрокову акцію протесту , а також підтримати мітинг опозиції , намічений на 24 жовтня в Києві. Міліція проведенню акції не перешкоджала.

Українська правда powered by lun.ua