Активісти розповіли, що робити, якщо ДАІ не пускає до Києва

Вівторок, 26 листопада 2013, 10:49

ДАІ чинить перешкоди автобусам з активістами, які їдуть на акцію протесту в Київ.

Про це повідомляє "Голос столиці".

Як розповів активіст "Дорожнього контролю" Олексій Гончарук, дуже багато автобусів їдуть із західного напрямку:

"Їх гальмують, зупиняють... Намагаються постійно до чогось причепитися. Були випадки, коли через відсутність підсвічування - однієї лампочки - заднього номера, інспектора ДАІ хотіли забрати автобус на штрафмайданчик", - каже Гончарук.

"Ми намагаємося ставити їм питання, викликати їх начальство, але воно точно також отримало указ зверху і ніяк не реагує - тільки коли збирається багато людей, тоді щось відбувається", - пояснює активіст.

За його словами, єдиний автобус, який у понеділок не змогли відстояти - це той, у якого інспектори ДАІ зняли задні номера.

 Активісти перекривали трасу на знак протесту. Фото з сайту "Тиждень"

За словами Гончарука, ДАІ не коментує причини затримання:

"Ніяких офіційних причин немає. Вони намагаються взяти документи в руки, піти, сісти до себе в патрульну машину, просидіти годину-дві. Затягують час, розуміючи, що законних підстав для затримування цих автобусів у них немає".

"Інспектори найчастіше самі усвідомлюють, що не праві. Але розуміють, що сказати не можуть - бояться, що їх звільнять", - каже Гончарук.

Він також дав кілька рекомендацій, як поводитися людям, коли даішники зупиняють автобуси:

"Першим захистом для будь-якого водія є відеозапис. Друге - не передавати документи в руки, ніде не написано, що людина повинна їх передати. Вона зобов'язана лише пред'явити їх".

"Якщо намагаються забрати документи, потрібно закриватися в своєму транспортному засобі і викликати міліцію, дзвонити прямо на 102. І найчастіше після таких дій вони припиняють свої спроби "розвести" людину, бачачи, що водій свідомий, документи у нього так просто не забрати", - радить активіст "Дорожнього контролю".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!