ТИМОШЕНКО ЗАКЛИКАЛА ЄС ПІДПИСАТИ УГОДУ БЕЗ ЇЇ ЗВІЛЬНЕННЯ

38 переглядів
Середа, 27 листопада 2013, 20:14

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликає лідерів об'єднаної Європи підписати Угоду про асоціацію з Україною, не висуваючи будь-яких умов, якщо президент Віктор Янукович ухвалить таке рішення.

Її звернення оприлюднила донька Євгенія Тимошенко біля лікарні "Укрзалізниці" після зустрічі з мамою.

Екс-прем'єр вважає, що для України, "яка сотні років блукала глухими кутами історичних лабіринтів, цей документ, який ми прагнемо зараз підписати, є значно більшим ніж просто Угода. Для нас це одужання, це набуття вірного шляху, це своєрідна машина часу, яка здатна вихопити нас з минулого та перемістити в європейську реальність".

"Якщо Янукович прийме позитивне рішення, я гаряче прошу вас підписати Угоду без будь-яких коливань та умов, у тому числі і щодо мого звільнення" - йдеться у заяві.

"Я добре розумію, що проблема не лише у свободі одного політв‘язня, я добре розумію, що моє звільнення - це насамперед тест на здатність українського керівництва мислити та діяти по-європейськи. Тестом на щирість у сприйнятті  європейських цінностей", - сказала Тимошенко.

На її думку, справжня мета непідписання Януковичем Угоди про асоціацію – "легітимізація його авторитарного режиму", коли "європейська спільнота не дала йому шансів на подвійні стандарти, оголосивши критерії, які він мусив виконати, тоді він вирішив не підписувати взагалі".

"Для зриву підписання Угоди він використав штучні аргументи: непереборність тиску Росії, економічні втрати від асоціації з Європою. Так, Росія насправді здійснює тиск, але цей тиск не завадив би Януковичу підписати Угоду, якби він був впевнений, що вона забезпечить йому збереження влади", - заявила екс-прем'єр.

За словами Тимошенко, "демократія, свобода слова, чесні вибори, справедливі суди, припинення корупції, політичних переслідувань" є  несумісними із збереженням  влади Януковича.

Лідер опозиції вважає, що якщо у Вільнюсі Янукович не підпише Угоду, то вона вже ніколи не буде підписана ним, а "подальша віра в його європейську риторику та очікування на його згоду підписати Угоду, колись в майбутньому,  дасть йому лише час на встановлення новітньої диктатури".

У випадку зриву підписання Угоди з боку Януковича, Тимошенко просить європейських політиків "не залишати диктатурі в Україні території для виживання".

"Поневолення диктаторами своїх народів не може вважатися їх внутрішньополітичною справою. Таку монополію треба ліквідувати всіма можливими мирними міжнародними засобами", - процитувала Євгенія звернення.

"Прошу не довіряти пустій проєвропейській риториці української влади, а задіяти усі інструменти для того, щоб у 2015 році в Україні могли пройти чесні вибори, які дадуть можливість замінити авторитарний режим на нову демократичну владу та відкриє українцям впевнений шлях до об‘єднаної Європи", - наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер української опозиції шкодує, що не може "особисто спробувати переконати вас у необхідності підписання нашої історичної Угоди".

"Але я вірю, що ви, так само як і я та значна частина українців, відчуваєте історичність моменту і ні за яких обставин його не втратите", - наголосила екс-прем'єр.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua