ЄС готовий надати Україні фінансову допомогу - Фюле

Вівторок, 10 грудня 2013, 16:29

ЄС готовий надати Україні фінансову допомогу для імплементації Угоди про асоціацію.

Про це заявляє європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми готові допомогти і підтримати Україну в її модернизаційному процесі, за допомогою кредитів МВФ з макрофінансової допомогою, шляхом активізації програми ЄС з надання фінансової допомоги, допомогти Україні імплементувати Угоду, коли вона буде підписана, і допомогти залучити інших міжнародних партнерів" , - сказав він.

Таку заяву чиновник зробив у Страсбурзі, виступаючи на пленарному засіданні Європейського парламенту щодо обговорення українського питання .

Водночас цифри фінансової допомоги, названі українською владою, Фюле вважає необгрунтованими.

"Припущення , які ми бачили відносно вартості української модернізації, є політично мотивованими і необгрунтованими , так само як і торговельні обмеження, введені Росією", - підкреслив він.

"Вони призначені для того, щоб вмовити український народ скористатися новими можливостями" , - сказав єврокомісар.

Як відомо, офіційний Київ просить ЄС надати Україні 160 млрд євро до 2017 року.

При цьому Фюле підкреслив, що Європейський Союз "почув вибір українського народу".

На його думку, значна підтримка євроінтеграції, яку виявили українці за останні кілька тижнів, "дає підстави вважати, що більша частина населення зробила свій вибір стосовно того, куди повинна йти Україна".

"Їх вибір почули, - сказав Фюле. - Я вірю, що Україна та ЄС тісно пов'язані - безпрецедентно за своєю глибиною, широтою і силі і не тільки буквою, а й духом цієї Угоди, яке може бути коштує мільйон разів більше, ніж простий розчерк пера."

"Вони (українці - ред.) не шукають компенсації Європейського Союзу, але хочуть мати шанс жити за європейськими цінностями" , - додав він.

Єврокомісар закликав підтримати українських громадян у цьому прагненні.

"Ми повинні захищати право кожної нації зробити свій власний вибір. Погрозам, застосуванню сили та насильства немає місця в Європі двадцять першого століття. Народ України, її незалежність і суверенітет не будуть жертвами геополітичних ігор або секретних угод" , - підкреслив Фюле.

Також він закликає сторони конфлікту, що вибухнув в Україні, знайти вихід з політичної кризи, яка все більше розділяє країну .

"Цей шлях повинен бути заснований на незастосування сили і компромісах, які сприятимуть швидкій політичній і економічній стабілізації країни" , - підкреслив Фюле.

На його думку, переговори повинні включати "швидке і серйозне розслідування жорстокості міліції на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада".

Єврокомісар сподівається, що незабаром для моніторингу цього розслідування буде проведено засідання за участю експертів від уряду, опозиції та Ради Європи.

"Я закликаю владу звільнити всіх тих мирних демонстрантів, які залишаються в ув'язненні, в той час як ті, хто їх бив, на цьому етапі залишаються безкарними", - зазначив він.

Як повідомлялося , президент України Віктор Янукович публічно пообіцяв посприяти вирішенню цього питання.powered by lun.ua