Присяжнюк назвав умови угоди з ЄС кабальними

Четвер, 12 грудня 2013, 19:12

Закріплені в Угоді про асоціацію з ЄС квоти на поставку сільгосппродукції для України є надто низькими.

Про це заявив глава Мінагропроду Микола Присяжнюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ті обмеження за квотами, які ми отримали, вони для нас є досить кабальними" , - сказав він в інтерв'ю Першому національному каналу .

За його словами, квота на експорт кукурудзи в ЄС для України складе 800 тис. тонн на рік, хоча країна може постачати за кордон 20 млн тонн цієї культури.

Міністр розповів, що минулого року Україна експортувала в ЄС близько 4 млн тонн кукурудзи. Відповідно, вважає він, при визначенні квоти для кукурудзи необхідно використати історичний принцип.

Присяжнюк стверджує, що Україна та ЄС гармонізували вже половину стандартів у сфері АПК. При цьому, за його словами, в ЄС аграрії отримують достатньо великі дотації, які український бюджет надати не в змозі, тому конкурувати з європейською продукцією вітчизняним виробникам буде досить складно.

Водночас він підкреслив, що перспективним для України залишається китайський ринок.

Раніше президент України Віктор Янукович на зустрічі з екс-президентами України заявив, що якщо угода про створення ЗВТ буде підписана в нинішньому вигляді, то це зашкодить аграрному сектору і сільгоспвиробникам.

У відповідь на це громадські професійні організації, що представляють аграрний бізнес в Україні, заявили, що підтримують якнайшвидше підписання угоди про створення ЗВТ між Україною та ЄС.powered by lun.ua