У ЄС вважають, що сенсу говорити з Януковичем і Ко немає

Понеділок, 23 грудня 2013, 09:28

У Євросоюзі вважають, що продовжувати переговори про асоціацію з українською владою немає сенсу.

В українській опозиції вважають, що переговори про підписання УА будуть продовжені тільки після зміни влади в Україні, пише "Комерсант-Україна".

Обговорення перспектив підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбулося в ході саміту голів країн Євросоюзу минулої п'ятниці.

На підсумковій прес-конференції президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу нагадав, що після рішення Кабінету міністрів призупинити процес підготовки до підписання УА Київ і Брюссель продовжували переговори щодо угоди на найвищому рівні.

Щоразу представники української влади запевняли ЄС у незмінності євроінтеграційного курсу України .

"Але за всіма цими розмовами ніколи не дотримувалися чіткі ознаки зобов'язання української влади підписати угоду про асоціацію. Тому ми вважаємо, що не слід зараз продовжувати те, що можна розцінити як не більше ніж спосіб підтримання діалогу без конкретних результатів", - заявив Баррозу.

Подібні заяви вже звучали від представників ЄС, але не на такому рівні.

Єврокомісар із розширення та політики сусідства Штефан Фюле писав у Twitter 15 грудня: "Слова і дії президента та уряду України в питанні угоди про асоціацію розходяться все більше і більше. Їхні аргументи не мають жодного зв'язку з реальністю. Я сказав першому віце-прем'єру Сергію Арбузову в Брюсселі, що подальше обговорення залежить від чіткого зобов'язання підписати (УА) . Робота відкладена, відповіді немає".

Депутат від УДАРу, перший заступник голови комітету з питань євроінтеграції Ірина Геращенко сказала журналісту видання: "Нам зрозуміла позиція європейської сторони, яка хоче чітко почути, що такого-то числа українська делегація на чолі з президентом України підпише угоду".

"Якщо таких сигналів немає, то ЄС, очевидно, чекатиме зміни влади і виборів президента, щоб угоду підписала легітимна українська влада, яка справді буде виступати за євроінтеграцію", - вважає вона.

А " регіонал" Володимир Олійник вважає, що заява Баррозу "вказує на розгубленість ЄС" і те , що "у лідерів Євросоюзу немає спільної думки" по Україні, адже канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла , що двері відчинені.

"Тому ми все одно будемо продовжувати переговори" , - заявив Олійник.powered by lun.ua