Верховний суд закрив тему ціни закордонного паспорта: 170 гривень

3730 переглядів
33
Вівторок, 24 грудня 2013, 12:37

Верховний суд України остаточно визначив, що виготовлення закордонного паспорту має коштувати 170 гривень.

Як повідомляє Демократичний альянс, відповідним рішенням суд останньої інстанції в Україні підтвердив правоту руху "Стоп свавіллю в паспортних столах".

Верховний суд визначив, що єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.

"Все, що перевищує 170 гривень за оформлення паспорту, – незаконні побори Державної міграційної служби України (ДМС)", -  заявляють в Демальянсі.

"Рішення ВСУ є обов’язковим для застосування усіма органами влади", - заявив демальянсівець Іван Фурлет.

"Відтак, з 3 грудня кожен службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти, щонайменше вчиняє кримінальне правопорушення згідно ст. 364 - Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382 - Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України", - додав він.

Кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):

- квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;

- заява-анкета встановленого зразка;

- паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);

- копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

- дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Демальянс дає відео-інструкцію звернення до ДМС при оформленні закордонного паспорта:

"Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину (зразок заяви)", - зазначає Демальянс.

Демальняс нагадує, що активісти кампанії "Стоп свавіллю в паспортних столах!" запоріжці Ігор Блюменталь та Руслан Жиров у судових тяжбах дійшли до Вищого адміністративного суду, однак рішення касаційних судів у двох ідентичних справах мали різний результат.

У рішенні від 05.06.2013 року Феміда підтвердила єдину законну вартість закордонного паспорта на суму 170 гривень. А у рішенні від 17.09.2013 року "судді стали на бік здирників ДМС, які безпідставно вимагають з громадян додаткові 87,15 гривень за невідомі платні послуги та 120 гривень за бланк паспорта, який є власністю держави", зазначає Демальянс.

Команда Демальянсу вимагає притягнути до відповідальності "винних у перетворенні реалізації конституційного права українців на багатомільйонний чиновницький бізнес".

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 94.179.102.---Yurij Shapovalov..
Верховный суд - проснись! Власть - убийца. Они убьют всех. Можно не сомневаться. Как убили Гонгадзе. Кравченко убрали, чтобы не раскололся. Служба безопасности милиции убирает свидетелей и уничтожает улики. Нет ни обысков внезапных у начальства, ни дел громких, да никаких нет. И не будет. Мешки вывозят из банков вечером в пятницу. А в понедельник утром списывают как усушку.
IP: 178.137.202.---Sergey Gluzdovskiy..
Мужики, вы молодцы!
IP: 93.74.92.---Andriy Voloshin..
Цікаво, чому взагалі Громадянин України повинен сплачувати за документ, котрий Держава просто Забов'язана сама йому надати? Адже відповідні держ.структури, які цим займаються, і так утримуються за рахунок Податків, тобто -- за Наші гроші! Доречі, чомусь, ані в країнах ЄС, ні в США чи Австралії, ні в Японії не існує Двох Паспортів("внутрішнього" та "закордонного"). Наразі така "подвійна" паспортизація -- є типовим прикладом спадщини Совка, з його "залізною завісою", а також проявом Патологічної Жадібності цієї антинародної Держави, ще й Хронічної Неповаги до своїх Громадян.
IP: 109.196.177.---Йобан Всрачану..
Да ни хрена Верховный Суд не закрыл... Он лишь вынес решение по одному конкретному делу и признал незаконными действия Управления ДМС в Запорожской области. Тема будет закрыта тогда, когда будут внесены в конкретные нормативные акты, регламентирующие процесс выдачи загранпаспортов, и соответствующие инструкции будут доведены по подразделений ДМС на местах. Если это и будет сделано, то займет этот процесс немало времени. А пока мы будем платить за паспорт как и платили, либо подразделения ДМС вообще перестанут выдавать паспорта до урегулирования вопроса. Или может быть я не прав?!
IP: 109.196.177.---Yoban Vsrachanu..
Федор! Мы же взрослые люди и сказкам не должны верить. Да ни хрена Верховный Суд не закрыл... Он лишь вынес решение по одному конкретному делу и признал незаконными действия Управления ДМС в Запорожской области. Тема будет закрыта тогда, когда будут внесены изменения в конкретные нормативные акты, регламентирующие процесс выдачи загранпаспортов, и соответствующие инструкции будут доведены по подразделений ДМС на местах. Если это и будет сделано, то займет этот процесс немало времени. А пока мы будем платить за паспорт как и платили, либо подразделения ДМС вообще перестанут выдавать паспорта до урегулирования вопроса. Они же должны чем то руководствоваться, взимая плату за паспорт. Пока они будут руководствоваться старыми инструкциями. Или может быть я не прав?!
Усі коментарі