Чернівецькі мітингувальники захопили ОДА

П'ятниця, 24 січня 2014, 10:58

У Чернівцях штурмували будівлю місцевої облдержадміністрації.

Як повідомляє портал Молодий буковинець, біля ОДА зранку зібралися приблизно 500 людей, вони вигукували "Ганьба", "Папієва у відставку", "Це наше приміщення".

Центральні двері були зачинені. Журналісти та депутати намагалися потрапити через бокові двері, але і туди нікого не пускають.

Серед мітингувальників переважно чоловіки та молоді хлопці. Більшість з них у масках або прикривають обличчя шарфами. 

Протестувальники виламали бокові двері виламали та розбили кілька вікона. Розбили вікна на центральних дверях, зняли табличку "Чернівецька обласна ОДА". Міліцейські щити, які прикривали вхідні двері натовп вже викинув.

У холі ОДА стоїть приблизно 20-30 бійців внутрішніх військ і нікого не пускають. Мітингувальники, яким вдалося туди потрапити, намагаються відібрати у них щити. Міліція застосовує сльозогінний газ.

Фото Олександра Ткачука, Facebook 

Серед мітингувальників під приміщенням ОДА стоїть чимало опозиційних обласних депутатів. Депутат облради Тадей Яценюк розповів, що він прийшов до ОДА приблизно о 9.30. І хоча сесія мала розпочатися о 10.00, його не пустили у приміщення. Всі двері були зачиненими. Міліція не відреагувала на його посвідчення. 

Тадей Яценюк стверджує, що, за його інформацією, регіонали зібралися ще задовго до початку сесії. Після цього зачинили двері і нікого не пустили.

Пізніше до мітингувальників вийшов губернатор Михайло Папієв. Люди одразу почали скандувати "Заяву, заяву!".

Папієв повідомив, що зараз розпочалася сесія ОДА, на якій має бути прийнятий бюджет області і сказав, що "заяви не буде". Він завів із собою у сесійну залу опозиційних депутатів, які не могли туди потрапити.

Міліція кинула в натовп 2 газові гранати. Це спровокувало сутички, у яких, можливо, постраждав голова облради Михайло Гайничеру. Він сховався до приміщення.

Папієв закликав до спокою, запропонував людям обрати делегатів і поспілкуватися більш спокійно. На цю пропоцицію не пристали. Голова Чернівецької ОДА наголосив, що якщо протестувальними не вгамуються і не відступлять, то "влада буде діяти по закону".

Кількість людей біля облради сягнула близько 5 тисяч. 

Міліція вивела всіх працівників ОДА і покинула приміщення. Виходили вони під вигуки "Ура", "Ганьба", "Молодці". Нардеп Максим Бурбак заявив, що він зараз комендант будівлі обласної адміністрації і що ремонт вікон та дверей, які розбили під час штурму, проведуть за гроші народних депутатів.

Зараз планують створити загони самооборони, які будуть охороняти приміщення.

Як відомо, 22 січня мітингувальники зайняли ряд обладміністрацій, зокрема у Львові, Рівному та Тернополі. В Черкасах міліція вночі відбила ОДА, 58 осіб затримані.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!