Квасьнєвський розповів, як розпадається команда Януковича

Четвер, 30 січня 2014, 14:29

В Україні почався процесс дезінтеграції влади, коли частина колишніх партнерів не хоче підтримувати Віктора Януковича.

Про це заявив в ефірі "Польського радіо" екс-президент Польщі Александр Квасьнєвський.

"Це типово для таких ситуації, що починається процес дезінтеграція влади", - сказав він.

За його словами, візит Януковича у Раду – свідчення цього.

"Я думаю, що цей терміновий візит президента в Раду відбувся тому, що він боїться, чи більшість ще на його боці. Він втратив кілька десятків голосів з Партії регіонів. Він поїхав дисциплінувати, лякати, шантажувати, і це дало ефект", - сказав Квасьнєвський.

На його переконання, "ця дезінтеграція влади триває".

"І це стосується не лише олігархів, але й таких поважних інституцій як військо, як міліція, суди. Ті люди, які ще донедавна були готові виконувати накази влади, хочуть отримати хоч би нейтралітет", - вважає посланець ЄС.

За його словами, ця дезінтеграція влади може прискорити розвиток подій: або змусить Януковича піти на силовий сценарій, або на поступки.

Квасьнєвський також висловив думку, що ЄС має знайти ресурси для підтримки України.

За його словами, слід звернути увагу на заяву Росії, що вона почекає формування нового уряду, а тоді відновить програму своєї підтримки.

"Це не більше, не менше, означає, що якби цей новий уряд був сформований опозицією, то він може цих російських грошей і не отримати", - сказав Квасьнєвський.

"Тому треба дуже швидко організувати якусь фінансову підтримку з європейського боку", - вважає він.

Він також вважає, що роль новго прем'єра міг би виконати Петро Порошенко.

"Звучали думки, що таку роль міг би зіграти Петро Порошенко. У цієї людини великий авторитет в опозиції ... але в той же час він міг співпрацювати з Партією регіонів, навіть був в уряді Азарова", - сказав він, додавши, що все повинні вирішити самі українці.

Як відомо, у середу Росія заявила, що вона відновить надання допомоги у фінансовій та енергетичній сферах після формування нового уряду в Україні.

Українська правда