Рибак каже, що при зміні Конституції може знадобитися референдум

7 переглядів
Понеділок, 10 лютого 2014, 13:28

Голова Верховної Ради Володимир Рибак допускає винесення на референдум деяких питань конституційної реформи.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу "Рада" у понеділок, повідомляє прес-служба ВР.

За словами спікера, усі пропозиції щодо внесення змін, які надходять, а також напрацювання Конституційної Асамблеї "потребують узгодження і винесення на розгляд парламенту відповідно до процедури, яка визначена в основному законі".

"Неможливо ухвалити зміни до Конституції за один день", - заявив він.

При цьому Рибак не виключив, що деякі питання потребуватимуть винесення на референдум.

Голова ВР нагадав, що він підписав розпорядження про створення робочої групи уповноважених представників депутатських фракцій з напрацювання узгодженого законопроекту про внесення змін до Конституції.

За його словами, робоча група провела своє засідання минулої п’ятниці.

"Було багато зауважень, є напрацювання в усіх фракціях", - сказав Рибак.

Разом з тим, керівник парламенту заявив, що є розбіжності позицій опозиційних фракцій щодо внесення змін до Конституції.

розбіжності між позицією фракцій "УДАР" і "Батьківщина", фракція "Свобода" каже, що підтримує "Батьківщину", але узгоджених дій немає, пропозицій немає, - сказав Рибак.

"Сьогодні новий тиждень, і ніхто над Конституцією не працює", - заявив він і вказав, що як керівник робочої групи "не може її зібрати, оскільки немає чого розглядати".

В той же час за словами Рибака, у парламенті зареєстровано 2100 законів від різних суб’єктів законодавчої ініціативи, 700 законопроектів розглянуті комітетами, у тому числі такі, що потребують першочергового розгляду.

Спікер заявив, що "не можна ставити розгляд соціально важливих законопроектів у залежність від внесення змін до Основного закону".

В той же час віце-спікер Руслан Кошулиньский у понеділок заявив, що депутати склали свої пропозиції щодо змін до Конституції, проте дата позачергового засідання парламенту ще не визначена. За словами Кошулинського, Партія регіонів свої пропозиції не надавала.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua