Прокуратура та міліція в один голос погрожують активістам жорсткішими покараннями

Понеділок, 10 лютого 2014, 18:36

У прокуратурі підкреслюють, що у разі, коли мітингувальники не виконають умови другого закону про амністію, затримані активісти отримають суворіші вироки.

Про це заявив головний прокурор Київщини Михайло Витязь у інтерв'ю виданню "Киеввласть".

Прокурор підкреслив, що протестувальники мають звільнити всі зайняті під час акцій протесту будівлі або приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування.

Витязь наполягає, що мітингувальники також повинні розблокувати транспортні комунікації на вулиці Грушевського в Києві та інші вулиці в усіх населених пунктах України.

Однак він зауважив, що "ця вимога не стосується тих місць, на яких відбуваються мирні акції протесту".

Головний прокурор Київщини нагадав, що закон визначив 15 днів для того, щоб "нормалізувати ситуацію в країні і почати процедуру амністії".

У свою чергу в МВС також заявили, у разі невиконання мітингувальниками другого закону про амністію, розслідуватимуть справи проти затриманих активістів "у повному обсязі".

"Слід розуміти, що до виконання закону залишається тиждень, і 17 лютого 2014 року, у разі невиконання умов, цей закон втрачає чинність, відповідно, слідчі будуть розслідувати кримінальні провадження в звичайному порядку", зазначив замначальника Головного слідчого управління МВС Олег Татаров.

"І, за наявності для цього законних підстав, ці провадження передаватимуть до суду з обвинувальними актами", - додав він. Посадовець зазначив, що наразі в кримінальних виробництвах 266 особам пред'явлено підозру. 82 людям, яких підозрюють у подіях, пов'язаних з масовими акціями, вже змінено запобіжний захід, 61 людина ще перебуває під вартою.

Як відомо, 2 лютого 2014 набув чинності другий закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

З 3 лютого 2014 року пішов рахунок 15-ти днів, протягом яких мають бути звільнені всі захоплені активістами приміщення органів влади та розблоковані транспортні магістралі.

Тільки після цього механізм амністії буде запущений. Вперше в історії України початок амністії залежить від Генеральної прокуратури України. 

Українська правдаpowered by lun.ua