Влада не дає розслідувати порушення "Беркуту" щодо мітингувальників

Вівторок, 11 лютого 2014, 10:34

Влада блокує ініціативу створення тристоронньої комісії з розслідування порушень з боку міліції проти учасників акцій протесту.

Про це пише Комерсант-Україна.

Незалежну тристоронню комісію (влада , опозиція і РЄ) з розслідування правопорушень з боку міліції, єврокомісар Ради Європи Нільс Муйжніекс проводив у Києві від імені генсека Ради Європи Турбьерна Ягланда .

Комісар розповів, що дві сторони - опозиція і Рада Європи - вже призначили своїх представників.

Співголовою від РЄ став екс-президент Європейського суду з прав людини (2011-2012 роки ) Ніколас Братца.

Опозиція делегує до комісії Володимира Василенка - доктора юридичних наук, професора, колишнього суддю Міжнародного кримінального трибуналу по Югославії.

Головною перешкодою для початку роботи посередницького механізму є відсутність кандидатури від влади.

Прес-секретар генсека РЄ Деніел Хольтген підкреслив, що Київ має прийняти таке рішення "якомога швидше". Муйжніекс між тим відмовився прогнозувати, коли влада зробить це і чи піде вона взагалі на такий крок.

Однією з причин затримки, судячи з усього, стала відмінність підходів Києва та Страсбурга до питання відповідальності співробітників правоохоронних органів.

"Необхідно зупинити безкарність міліції. Це один з найважливіших кроків ( для досягнення компромісу )", - підкреслив Муйжніекс .

"Навіть якщо проти поліцейських застосовується насильство, насильство у неприпустимим. Це грубе порушення прав людини. Наведу аналогію: у боротьбі з тероризмом держава не повинна використовувати терористичні методи", - пояснив Муйжніекс.

"Відповідно до міжнародних норм, амністія щодо грубих порушень прав людини неприпустима. Під це правило автоматично підпадають порушення, допущені міліцією" , - додав він.powered by lun.ua