Документи з Межигір'я підтвердили мільйонні розтрати та хабарі, водолази виловили зброю

525 переглядів
96
Субота, 22 лютого 2014, 22:54

У суботу  у  резиденції Віктора Януковича  - Межигір'я представники самооборони та журналісти знайшли документи, які свідчать про порушення законодавства, підкуп суддів ухиляння від сплати податків.

Документи були знайдені у воді біля причалу. Частину документів намагалися спалити, коли зрозуміли, що вони не встигають згоріти, документи просто кинули у воду біля ангару з яхтами.

Це сталося незадовго до прибуття журналістів і самооборони, бо деякі документи не встигли промокнути повністю.

 Документи плавали у воді бія причалу у Межигір'ї. Всі фото Оксани Коваленко, УП
 

Серед них багато документації пов’язаної з фірмою Танталіт, що належить , датованої 2006-2010 роком, в якій міститься інформація про витрати на будівництво Межигір'я. Тоді директором компанії був Павло Литовченко.Завдяки зусиллям самооборонівців, документи вдалося підняти з води. Всі вони стосувалися діяльності співвласників Межигіря фірми Танталіт , яка наразі належить Клюєву  та благодійного фонду "Відродження України".

Наприклад є один документ, в якому у графі витрат навіть значиться "хабар за тендер" у розмірі 32 тисячі 580 гривень.

 

Також там є великий перелік надходжень від "спонсорів", серед яких є папірець, датований 6 вересня 2010 року на отримання 12 мільйонів доларів США невідомим громадянином Халявіним А.С. На папері ручкою дописано "надходження від інвестора в УББ". На інших подібних документах взагалі не вказані прізвища, однак містяться підписи.

 
 

Також серед документів багато "службових  записок" про проведення оплати за покупку різних предметів для будівництва та оздоблення Межигір'я.

Наприклад, є службова записка з проханням сплатити за вироби з дерева для столової і чайної кімнат в розмірі: 1 мільйон 695 тисяч 744 євро. 

Це фото з твіттера Катерини Горчинської
Це фото з твіттера Катерини Горчинської

Ще одна "службова записка" про оплату 54 164,10 євро за ворота для ангару вертолітного майданчика, привезені з Німеччини.

 

Також є службова записка з проханням оплатити 13256,36 євро за сантехніку у "адміністративну будівлю культурно-оздоровчого центру".

 

Є видаткові касові ордери. Наприклад виплата 485309,02 гривні, сплачені у 2011 році за бюджетом на липень мисливському і рибальському клубу КЕДР, засновниками якого є "регіонали": Юрій Бойко, Сергій Тулуб іВолодимир Демішкан.

Серед видатків в бюджеті вказані 6 тисяч гривень на утримання собак, на корм для птахів і звірів – 4500, а на  якійсь інформаційні таблички – 85 280 гривень.

 
 

Крім того, є документи про витрати у резиденції президента Сухолуччя. Так наприклад лише на один з об’єктів Схолуччя – "Територія акація" було витрачено понад 11 мільйонів гривень з кам'яними садами за півмільйона і меблями вартістю понад два мільйони. При цьому вартість будівництва будинку для охорони становила трохи більше за 32 тисячі гривень.

 

Також серед документів є багато бухгалтерських проводок. Одна з них на суму 10 мільйонів гривень девелоперській компанії АВК, яка також згадується у багатьох документах, від імені благодійного фонду "Відродження України".

 

Крім того, в одному з охоронних постів у Межигір’ї була ціла папка з переліком журналістів  і активістів і деяких депутатів, яких , мабуть , найбільше боялися у Межигір'ї.

Серед них були журналісти, які є членами "Стоп цензурі" серед яких головний редактор УП Олена Притула, журналісти УП Сергій Лещенко та Мустафа Найєм, а також Наталя Соколенко, Катерина Горчинська, Сергій Андрушко, Соня Кошкіна, Вікторія Сюмар, Світлана Заліщук та інші.

Серед активістів вказані демальяснівці Василь Гацько, депутат Юрій Бублик, активіст Дорожнього контролю Андрій Дзиндзя, тощо.

 
 
Дошка в охоронній будці, в якій закріплене орієнтування на журналістку Тетяну Чорновол з номерами машин, на яких вона може пересуватися
Дошка в охоронній будці, в якій закріплене орієнтування на журналістку Тетяну Чорновол з номерами машин, на яких вона може пересуватися

Це лише дуже маленька частина документів. Журналісти "Української правди", Громадського.ТВ та інші протягом суботи, станом на зараз продовжують вивчати всі ці документи і збираються працювати з ними всю ніч. А потім будуть готувати розслідування та оприлюднять всі ці матеріали.

Вже під вечір для того, щоб дістати решту документів, у води Дніпра спустилися водолази. Крім того, водолази знайшли набої для різної зброї.

 


Video streaming by Ustream

Українська правда, всі фото Оксани Коваленко

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 85.31.178.---Valeria Mayboroda25.02.2014 10:06
в той таблице, где "информационные таблички":
"...информационные таблички для собак по бюджету 85 280
... материальная помощь при рождении ребенка 2 500" ))
IP: 144.76.166.---Eugene Kulak23.02.2014 21:23
Юошминальд:
Бред не пишите, сейчас все что находят, любые факты преступлений нужно показывать и публиковать, а то потом пойдут по карманам и начнут шантажировать или забудутся... вся информация должна быть доступна каждому
IP: 92.249.112.---Ольга Буглаева23.02.2014 15:48
Я думаю, что те кто виноват и так знают, поэтому смысла в замазывании фамилий особого нет...
IP: 46.201.247.---Юрчик Жж23.02.2014 13:17
Юошминальд:
Надо публиковать, только замазывать фамилии как по мне. Люди должны знать где зарплаты учителей врачей, пенсии стипендии да и вообще "пакращення"
IP: 94.45.91.---Юошминальд23.02.2014 12:23
Вчора на Громадському телебаченні один з депутатів (не запам'ятав прізвище) пропонував журналістам не публікувати виявлені документи в Межигір'ї, тому що це дасть можливість тім, хто знайде себе у документах, за допомогою досвідчених юристів піти від покарання. Коли хабарник знає, що у слідчих є про нього - це одна лінія поведінки, а коли не знає - зовсім інша. Тобто, публікуючи зараз ці документі заради дешевої сенсації, ви обеззброюєте слідство. Тому, я приєднуюсь до заклику того депутата: ЖУРНАЛІСТИ! ЗУПИНІТЬ ПУБЛІКУВАТИ ФІНАНСОВІ ДОКУМЕНТИ З МЕЖИГІР'Я!. Одна справа - фото розкоші, ваші фото із забороною вас пропускати, зовсім інше фінансові документи, на фундаменті яких буде будуватись слідство.
Зробіть фото, архіви, свої бази даних і слідкуйте за ходом слідства, підказуючи деколи слідству, що не опрацьован такий-то документ. Після завершення слідства - публікуйте ВСІ документи, але не раніше. Наталка Гуменюк навіть з третього пояснення депутата так нічого і не зрозуміла.
Усі коментарі