ЄП збирається нагадати Росії, що вона є гарантом кордонів України

Четвер, 27 лютого 2014, 01:29

Європарламент має намір нагадати Росії, що вона виступила гарантом існуючих кордонів України, і закличе утриматися від економічного тиску.

Про це йдеться в проекті резолюції Європейського парламенту (ЄП), розробленому усіма політичними групами. Проект резолюції буде винесений на голосування в четвер.

Так, ЄП має намір нагадати, що існуючі кордони України були гарантовані Сполученими Штатами Америки, Російською Федерацією та Сполученим Королівством у Будапештському меморандумі про гарантії безпеки.

"(ЄП) нагадує Російській Федерації, що разом з двома іншими згаданими вище країнами вона взяла зобов'язання утриматися від економічного примусу, спрямованого на підпорядкування своїм власним інтересам", - сказано в проекті резолюції.

У цьому зв'язку Європарламент має намір закликати "усі сторони і треті країни поважати і підтримувати єдність і територіальну цілісність України", так само як і закликати "всі політичні сили всередині України та міжнародні суб'єкти взяти на себе зобов'язання працювати над територіальною цілісністю і національною єдністю України, беручи до уваги культурний і мовний склад країни та її історію".

Також у проекті резолюції міститься заклик до Росії "зайняти конструктивний підхід з тим, щоб створити для України умови, в яких вона отримає вигоду від двосторонніх відносин з ЄС і Росією".

"(ЄП) наполегливо закликає ЄС і держави-​​члени одноголосно вести переговори з Росією на підтримку європейських устремлінь України та інших країн Східного партнерства, щоб вони могли вільно вибирати глибину своїх відносин з ЄС", - йдеться в проекті документа.

Крім того, ЄП має намір констатувати, що положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі "не становлять жодних комерційних проблем для Російської Федерації, і що Угода про асоціацію не є перешкодою для добрих стосунків України зі східним сусідом".

"Нестабільність в загальних околицях ні в інтересах ЄС, ні в інтересах Росії, надання політичного, економічного або іншого примусу є порушенням Гельсінського заключного акту", - наголошується в проекті резолюції.

Крім того, ЄП має намір закликати "український парламент і майбутній уряд поважати права меншин в країні і використання російської та інших мов національних меншин".

"(ЄП) закликає ухвалити нове законодавство відповідно до зобов'язань України в рамках Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", - наголошується в проекті резолюції.

Також у проекті міститься заклик до Європейської комісії "працювати разом з українською владою, щоб знайти способи врівноважити вплив заходів у відповідь на заходи Росією, які були спрямовані на те, щоб зупинити підписання Угоди про асоціацію, а можливих нових заходів".

"(ЄП) вітає заяву комісара ЄС з економічних питань Оллі Рена про готовність ЄС надати істотний і амбітний як короткостроковий, так і довгостроковий пакет фінансової допомоги", - йдеться в проекті документа.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua