Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Меркель про Україну: Нової війни у Європі не можна й уявити

Четвер, 27 лютого 2014, 15:17

Федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила про готовність Євросоюзу підтримати Україну на шляху до стабілізації.

ЄС підтримує Україну, "якщо йдеться про захист прав та свобод", заявила вона у промові перед двома палатами парламенту Великобританії у Лондоні, повідомляє "Deutsche Welle" з посиланням на dpa.

Водночас Меркель висловила переконання, що через 100 років після Першої та 75 років після Другої світових воєн – нової війни у Європі більше не можна собі уявити.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс засудив захоплення будівлі парламенту та Ради міністрів Криму і назвав це "актом провокації".

Він закликав Росію зробити заяву з цього приводу, а також нагадав про те, що у 1994 році Москва зобов’язалася гарантувати територіальну цілісність України у межах Будапештського меморандуму.

"Цей акт провокації не повинен перерости у регіональний конфлікт", - наголосив голова литовського МЗС.

У Євросоюзі також не сумніваються, що Олександр Турчинов – законний виконувач обов’язків президента України.

"Український парламент, який є для нас законною владою в Україні, ухвалив кілька днів тому переважною більшістю рішення, згідно з яким Олександра Турчинова було призначено президентом. Для нас він президент України", - сказав офіційний представник Єврокомісії Олів'є Байї, цитує "Інтерфакс-Україна".

Раніше офіційні представники Російський Федерації заявляли, що Росія сумнівається у легітимності "цілої низки органів влади" в Україні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: