У Росії готуються відхоплювати чужі землі й тягнути українців у громадянство

37 переглядів
П'ятниця, 28 лютого 2014, 14:56

У Держдуму Росії внесені законопроекти про спрощений порядок отримання російського громадянства українськими громадянами й про спрощення процедури приєднання до РФ частини іншої держави.

Група депутатів від партії "Справедливая Россия" на чолі зі Сергієм Мироновим 28 лютого внесла в Держдуму законопроекти, які суттєво спрощують можливу процедуру приєднання до Росії частини іноземної держави, повідомляє DW.

Поправки до закону 2001 року "Про порядок прийняття в РФ і утворення в її складі нового суб'єкта РФ" установлюють спрощений порядок приєднання до Росії частини іноземної держави.

Згідно з законопроектом, "за неможливості укладання міжнародного договору у зв'язку з відсутністю в іноземній державі ефективної суверенної державної влади, зобов'язаної захищати своїх громадян, дотримуватися їхніх прав і свобод, прийняття в РФ у якості нового суб'єкта частини іноземної держави може здійснюватися за результатами референдуму".

Автори поправок пояснюють, що зміни в законі обумовлені подіями в Україні.

У випадку приєднання частини іноземної держави до Росії, новий суб'єкт РФ, згідно з законопроектом, може отримати статус республіки, краю, області, автономної області або автономного округу.

Депутати також внесли у Держдуму проект закону про спрощений порядок отримання громадянами України громадянства РФ.

Якщо законопроект буде схвалений, кожен громадянин України зможе подати заяву про прийом до громадянства РФ до 1 серпня 2014 року. Рішення по ній має бути ухвалене не пізніше 2 місяців від дня подання. Крім того, законопроект звільняє громадян України від сплати державного мита при прийнятті в громадянство.

Як стверджується у пояснювальній записці, законопроект "спрямований на підтримку братнього народу України, особливо російськомовної його частини, що виявилися беззахисними перед особою "коричневою" погрозою".

Рада Думи розгляне пакет законопроектів про спрощене надання українцям російського громадянства 11 березня, повідомив голова профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства й держбудівництва Володимир Плігін.

За його словами, у комітет надійшли законопроекти від Івана Нікітчука (КПРФ) і від члена комітету зі справ СНД Іллі Дроздова (ЛДПР), тексти яких "багато в чому збігаються, і вони будуть розглядатися в пакеті як альтернативні".

"Ці два законопроекти точно будуть винесені на Раду думи 11 березня", - сказав Плігін, повідомляє РІА "Новости".

Аналогічний документ внесли й депутати "Справедливой России".

За словами Плігіна, "незалежно від юридичних і інших оцінок даних пропозицій, їхню емоційну складову в принципі можна зрозуміти".

DW, "Інтерфакс", РІА "Новости" 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua