РАДА СТВОРИЛА НАЦІОНАЛЬНУ ГВАРДІЮ

Четвер, 13 березня 2014, 11:45

Верховна Рада створила Національну Гвардії в Україні.

За прийняття закону за основу і в цілому проголосували 262 депутати.

"Крім правоохоронних функцій, які переходять Національній гвардії у спадщину від внутрішніх військ України, на національну гвардію пропонується  покласти виконання і інших функцій", - зазначив спікер ВР Олександр Турчинов, який є автором закону.

За законом, це: у взаємодії  правоохоронними органи брати участь у забезпеченні державної безпеки, захисти державного кордону, брати участь  у припиненні терористичної діяльності а також у  діяльності зі знешкодження воєнізованих збройних угрупувань, терористичних  організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Перед Нацгвардією ставляться завдання, притаманні суто військовим формуванням.

У взаємодії зі збройними силами України вони будуть брати участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом введення воєнно-бойових дій, а також виконанні завдань територіальної оборони.

Унікальність в тому, що вона виконуватиме службово-бойові завдання в інтересах громадян, суспільства і держави в умовах мирного часу, за надзвичайних ситуацій, а також брати участь у забезпеченні оборони України, захисті її суверенітету і територіальної цілісності, безпеки прикордонного простору, державно незалежності і націнтересів у разі збройної агресії чи загрози .

В умовах мирного часу Нацгвардія виконуватиме правоохоронні функції.

Керівника нацгвардії призначає Верховна Рада за поданням президента.

Щодо можливості застосування Національною гвардією вогнепальної зброї в законі зазначається, що вона може бути використана "для відновлення правопорядку щодо учасників масових заворушень, які використовують зброю проти громадян, або особового складу національної гвардії та правоохоронних органів, якщо такі діє обґрунтовано становлять їхньому життю".

Крім того, з проекту закону виключено пункт закону, який дозволяє проводити господарську діяльність на прохання депутат Пинзеника. "Армія і військові формування не мають права займатись господарською чи бізнес діяльністю", - зазначив Пинзеник.

Як заявив Турчинов, після ухвалення закону  має відбутися техніко-юридичне редагування закону. "Ми маємо ухвалити закон і почати негайну мобілізацію. Я прошу підтримати закон. А потім будемо ухвалювати зміни до закону", - пояснив він.

Українська правдаpowered by lun.ua