Нардепи готуються розпустити парламент Криму

Субота, 15 березня 2014, 12:06

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про дострокове припинення повноважень Верховної Ради АР Крим.

Відповідний проект постанови авторства голови Верховної Ради, в.о. глави держави Олександра Турчинова зареєстровано у ВР 15 березня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Фото з Facebook Олександра Бригинця

"Дострокове припинення повноважень Верховної ради Автономної Республіки Крим забезпечить дотримання конституційного правопорядку, сприятиме стабілізації політичної ситуації на теренах АРК", - йдеться в пояснювальній записці.

Також у пояснювальній записці зазначено, що Конституційний Суд України у рішенні від 15 березня 2014 року зробив висновок про те, що постанова Верховної ради Криму про проведення місцевого референдуму в АРК не відповідає Конституції, а саме статтям 1, 2, 5, 8, частини другої статті 19, статті 73, пункту 3 частини першої статті 85, пунктів 13, 18, 20 частини першої статті 92, статтям 132, 133, 134, 135, 137, 138 Конституції України.

Як відомо, Конституційний Суд України визнав постанову Верховної Ради Автономної республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня неконституційною.

Постанову ВР Криму визнано неконституційною, вона втрачає чинність з дати ухвалення рішення КС.

Діяльність комісії АР Крим з проведення загальнокримського референдуму та територіальних та дільничних комісій має бути припинено. 

Конституційний суд зобов'язав Раду міністрів АР Крим припинити фінансування заходів з проведення референдуму, а також забезпечити знищення бюлетенів та агітаційних матеріалів.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!