ЄС погрожує Росії ізоляцією

8 переглядів
Понеділок, 17 березня 2014, 15:29

Європейський Союз закликає Росію відмовитися від анексії Криму і сподівається, що події в Україні можна "повернути назад".

Про це йдеться у висновках Ради ЄС, затверджених після засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Рада закликає Російську Федерацію не вживати кроків з анексії Криму, порушуючи міжнародне право", - сказано у висновках.

"Ще є час, щоб повернути назад поточні події. Існують можливості уникнути розкручування негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами", - йдеться у висновках.

ЄС також констатує, що "як і раніше прихильний цілям розвивати відносини між ЄС і Росією, які засновані на взаємному інтересі та повазі міжнародного права".

З огляду на це ЄС заявляє, що "будь-які подальші кроки РФ дестабілізувати ситуацію в Україні можуть призвести до додаткових і далекосяжних наслідків для широкого діапазону економічних відносин між Європейським Союзом та його державами - членами з одного боку, і Російською Федерацією з іншого боку ".

"Європейський Союз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість дипломатичної та економічної самоізоляції", - сказано у висновках.

Крім того, Рада ЄС висловився щодо існування "нагальної необхідності у міжнародній присутності на місцях на всій території України, в тому числі в Криму".

"Рада підтримує якнайшвидше розгортання спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні , - наголошується у висновках.

Окремо у висновках виписана позиція ЄС про невизнання референдуму в Криму і засудження "негативного розвитку подій, які порушують суверенітет України".

"Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня про вступ до Російської Федерації, що явно порушує українську Конституцію. ЄС не визнає незаконний референдум і його результати", - сказано у висновках.

Також Рада ЄС констатує, що взяла до відома проект висновку Венеціанської комісії щодо незаконного референдуму.

"Він був проведений при видимій присутності озброєних солдатів в умовах залякування громадських активістів та журналістів , відключенні українських телевізійних каналів і створенні перешкод для цивільних перевезень в і з Криму" , - йдеться у висновках.

Поряд з цим у висновках наголошується, що були "явні ознаки нарощування російської військової присутності в Криму, а також відмова у доступі до півострова представників ООН і ОБСЄ та місії на запрошення уряду України".

"ЄС засуджує подальший негативний розвиток подій, який є явним порушенням суверенітету України та її територіальної цілісності", - зазначив свою позицію ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua