Фірташ не зміг назбирати 125 мільйонів застави. Він проситься назад до України

Вівторок, 18 березня 2014, 16:10

Міністерство закордонних справ України повідомляє, що суд міста Відень прийняв рішення про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа в США.

Про це повідомив журналістам директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, інформує "Інтерфакс-Україна".

"17 березня суд міста Відня ухвалив рішення про екстрадицію Фірташа в США. Це рішення може бути оскаржене у вищій судовій інстанції", - сказав він.

Водночас, цю інформацію в групі компаній Фірташа спростували. "Це не правда", - заявили в прес-службі Group DF.

Сам Фірташ заявив, що мотиви його арешту - "винятково політичні".

"Протягом останніх місяців я тісно співпрацював з великою кількістю політичних та релігійних лідерів і намагався допомогти моїй батьківщині", - ідеться в заяві Фірташа, поширеній австрійським агентством АРА.

За словами Фірташа, його перебування в Австрії несе ризики для політичного процесу в Україні.

"Моя відсутність як найбільшого роботодавця у приватному секторі Криму, на мою думку, призведе до подальшої дестабілізації політичного процесу, у ході якого багато людей працюють над тим, щоб досягти миру", - додав Фірташ.

"Мій арешт є серйозною загрозою для багатьох робочих місць в Україні та зруйнує моє підприємство. Ця несправедлива акція США є більш глибокою і у випадку подальших кроків зашкодить моїм українським співгромадянам", - ідеться в його заяві.

Тим часом, як повідомили Українській правді в кримінальному суді Відня, 125 мільйонів євро як застава за Фірташа досі не надішла. Питання звільнення його з-під варти відкладено, тож Фірташ ще одну ніч проведе в тюрмі.

Як відомо, українського олігарха Дмитра Фірташа заарештували у Відні ввечері в середу, 12 березня.

Арешт здійснено на підставі ордера, виданого американським судом на запит ФБР. Фірташа підозрюють, зокрема, у хабарництві та створенні кримінального угруповання. В Австрії кримінальних справ проти бізнесмена немає.

Австрія призначила Фірташу заставу в 125 мільйонів євро.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.