Human Rights Watch вимагає знайти винних у вбивстві кримського татарина

Середа, 19 березня 2014, 16:25

Кримська влада повинна терміново провести ретельне розслідування за фактом насильницького зникнення і подальшого вбивства Решата Аметова, кримського татарина з Сімферопольського району.

Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

У ній також вимагається притягти винних до відповідальності.

Родичі Аметова повідомили Human Rights Watch, що востаннє вони бачили чоловіка 3 березня 2014 року під час акції протесту на площі Леніна в Сімферополі, де троє невідомих у куртках військового зразка кудись його повели.

Намагання родичів знайти його і, зокрема, звернення до міліції, не були успішні.

16 березня місцеві правоохоронці повідомили їм, що недалеко від міста Білогірськ було знайдене тіло зі слідами насильницької смерті.

17 березня родина впізнала в загиблому Аметова.

"Зникнення і вбивство Решата Аметова ілюструє атмосферу беззаконня, котра панувала в Криму минулого тижня", - зазначає Рейчел Денбер, заступниця директора Human Rights Watch з Європи та Центральної Азії.

"Кримська влада зобов’язана ретельно розслідувати цю справу і покарати винних, ким би вони не були", - сказано в заяві.

Аметов, 39-річний сезонний робітник-будівельник і батько трьох малолітніх дітей, був добре відомий в кримськотатарській громаді.

Аметов регулярно звертався до місцевої влади щодо проблем у своєму районі та диспутував на власній сторінці у Facebook щодо становища кримських татар та майбутнього Криму.

Про це Human Rights Watch розповів родич загиблого.

expres.ua  

Родичі Аметова повідомили Human Rights Watch, що за словами свідків, які були на площі, близько 10 ранку Аметов пройшов повз вишикуваних чоловіків із загонів "самооборони" і підійшов до групи озброєних людей у ​​зеленій формі.

Вранці 3 березня Аметов вирушив до площі Леніна, де відбувалася невелика мирна акція перед Радою Міністрів Криму. Він не повернувся під вечір додому, і його дружина наступного ранку звернулася до інших родичів.

Вони подали заяву в міліцію і почали розпитувати людей, які були на акції протесту.

На відео, зробленому АTR (Кримський телеканал), двоє чоловіків у зеленій військовій формі і один у чорній, без розпізнавальних знаків, кудись вели Аметова з площі.

Родичі Аметова подали заяву про зникнення в правоохоронні органи і ті почали розслідування. Однак протягом двох тижнів після його насильницького зникнення вони не отримували жодної інформації про місцезнаходження і долю чоловіка.

16 березня міліція міста Білогорська, розташованого за 45 км на схід від Сімферополя, повідомила Тейфуку Гафарову, юристу Меджлісу (представницького органу кримських татар), що місцеві мешканці знайшли труп в лісі неподалік. Наступного дня дружина Аметова впізнала тіло свого чоловіка.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що на тілі були сліди тортур, і що його голова і руки були обмотані скотчем.

Human Rights Watch не змогла перевірити ці твердження, але за словами місцевих правоохоронців, смерть Аметова була зареєстрована як "насильницька".

Human Rights Watch раніше вже документувала зловживання, скоєні кримськими "силами самооборони" та невідомими збройними силами в Криму, а також закликала кримську владу роззброїти і розпустити ці формування та притягти до відповідальності винних.

"Протягом декількох тижнів озброєні особи в масках, котрі відмовлялися надавати інформацію про себе, переслідували і залякували людей", — зазначила Денбер.

"Якщо не буде припинене насильство і проведене розслідування, то це тільки заохочуватиме винних у зловживаннях", - наголосила вона.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: