У Харкові перевірили бомбосховища: готові - майже половина

Середа, 19 березня 2014, 17:31

Половина харківських бомбосховищ готові до прийому жителів області у випадку нападу ворожих військових літаків.

Про це заявив заступник голови обласної державної адміністрації Василь Хома, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, на Харківщині 427 бомбосховищ, із них готові прийняти людей для порятунку 101 підземних споруд.

"Готові 101, обмежено готові 95 сховищ і 231 перебуває на різних стадіях готовності, зараз там ведуться певні роботи", – повідомив Хома.

Також заступник очільника області додав, що для порятунку можливе використання 29 підземних станцій Харківського метрополітену, у них зможуть сховатися до 170 тисяч жителів міста.

Хома каже, що зараз обстежують підвали, які можна використовувати під бомбосховища.

За словами заступника голови харківської ОДА, в області 919 радіаційних укриттів, вони теж мають різний ступінь готовності до екстреної евакуації людей.

Наразі відповідні служби проводять ревізію систем сповіщення із звуковими сиренами, інформаційними повідомленнями, через телебачення та радіозв’язок.

Заступник губернатора зауважив, що нинішня ситуація з мобілізацією оборони виявила чимало серйозних проблем, зокрема і з евакуації цивільних громадян.

Одна з головних проблем, за його словам, – це те, що упродовж 23 років Української незалежності знищувалася мережа дротового радіомовлення, яка вважається стратегічною, бо під час військових дій використовується для термінових повідомлень населенню.

powered by lun.ua