Азербайджан має намір повернути собі Нагірний Карабах

Четвер, 20 березня 2014, 16:13

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що найближчим часом Баку поверне собі Нагірний Карабах - спірну територію на кордоні з Вірменією.

Про це він заявив, виступаючи в середу на святі з нагоди свята Новруз, передає "Интерфакс".

"Я абсолютно впевнений, що зростаюча міць Азербайджану, наш потенціал і продумана, зважена зовнішня політика дозволить нам відновити свою територіальну цілісність", - заявив Алієв.

За його словами, Азербайджан не планує йти наперекір міжнародному праву. При цьому Алієв підкреслив, що міжнародні закони можуть розходитися з поняттям справедливості.

"Нагорний Карабах є невід'ємною частиною Азербайджану, споконвічно нашою землею. Всі топоніми в Нагірному Карабасі відображають культуру, історію азербайджанського народу", - заявив він.

Він зазначив, що розраховує на "справедливе" вирішення головної зовнішньополітичної проблеми Азербайджану.

"Ми, азербайджанці, повернемося в Нагірний Карабах, інші окуповані землі і на всі свої історичні землі, я в цьому впевнений", - підкреслив Алієв.

Алієв вважає, що в сьогоднішньому світі на передній план виходять міжнародне право і фактор сили.

"У такому випадку кожна країна повинна нарощувати свої сили. Ми вже багато років займаємося цим, створюємо сильний економічний потенціал, який дозволяє нам вести незалежну політику", - сказав Алієв.

Як відомо, боротьба за Нагірний Карабах стала продовженням конфлікту Баку і Єревана, що розгорівся в кінці 1980-х років.

У результаті війни, що тривала до травня 1994 року, більша частина Нагорного Карабаху відійшла до невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, яку підтримує Вірменія.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування