Яценюк: Закон про держзакупівлі буде в парламенті на наступному тижні

6 переглядів
13
Неділя, 23 березня 2014, 15:46

Під час позачергового засідання уряду буде розглядатися законопроект "Про державні закупівлі". 

Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк перед початком засідання Кабінету міністрів у неділю.

"Це найбільш корумпована сфера української державної влади, яка протягом року, за різними оцінками, вимивала до 300 млрд. загалом. Це загальний оборот у сфері державних закупівель", - наголосив прем'єр.

Він підкреслив, що завдання уряду – прийняти цей законопроект, який повинен відповідати європейським стандартам.

За словами Яценюка, всі закупівлі повинні бути в Інтернеті, всі компанії - прозорі, всі тендери повинні відбуватися виключно за попереднім інформуванням, у всіх повинно бути право взяти участь у цьому тендері.

Крім того, він наголосив на необхідності доступу до цієї інформації громадськості.

"Вся країна повинна знати, хто, на яких підставах, чому, на яких умовах виграв чи програв той чи інший тендер", - відзначив голова уряду.

Він підкреслив, що цей законопроект повинен бути в парламенті вже наступного тижня.

"Я буду звертатися до парламенту проголосувати його невідкладно", - підсумував Яценюк.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 46.202.16.---Стрингер Украинский24.03.2014 11:13
Продовження.
Обидві компанії автоматично вважаються такими що виграли конкурс і постачають по 500 кг. Буде 3 учасники будуть постачати по 330 кг. Кількість уасників не обмежена компанї самі встановлять мінімальний обєм продукції яку їм економічно доцільно постачати. Чиновники лише контролюють якість продукції що постачається ( по факту поставки) та терміни виконання контрактуів. І все.
При такій системі процес тендеру може автоматично керуватись компютерними програмами, а вплив чиновників та відповідно корупція буде мінімальною Хто підтримує ідею максимальний репост.
IP: 46.202.16.---Стрингер Украинский24.03.2014 11:07
Закон України про держ закупівлі у теперішній редакції та той що буде за пропонована не витримає жодної критики. Все генеальне матє бути простим для тлумачнння і виконання, наприклад як ідея оподпткування Г. Балашова 5/10. Щодо держаних закупівель пропоную наступне:
1. Державава виззначає середню ринкову вартість товару чи послуги яу має бажання придбати. Це не є проблемою, бо вартість усіх видів товарів і робіт є загально відомою і може бути оскаржена суспільством. Тарифні сітки наприклад вже зараз діють в митниці.
2. Держава публікує на офіційному ресурсі що бажає придбати певний товар за визначену середню іну, напиклад м'ясо - говядину івищого гатунку для школи по всиановленій ціні 70 грн. за 1 кг.
3. Усі бажаючі подають заявки на виконання контракту. При цьому діє принцип рівноправного доступу. Тобто наприклад необхідно придбати 1000 кг. м'яса. Фірма 1 бажає поставити 1000 кг. Фірма 2 бажає поставити 1000 кг.
IP: 92.249.111.---Євген Мото24.03.2014 01:23
Эдуард Васильев:
Є правоохоронна система. Є прокуратура. Якщо вони не впораються, ми, народ, допоможемо. У законі нема необхідності зазначати ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ виконання. Як і в ПДР не пишуть, як забезпечувати виконання цих самих правил. Сказано - робити так і так. Не будеш - суд.
IP: 46.201.15.---Сергей Ерёмин23.03.2014 20:10
Пример Болгарии. Сперва рассматривается Техническая часть (обезличено), затем, фирмы прошедшие соответствие техническим требованиям, допускаются к коммерческой части. Это у них было еще в 2005г. А у нас ... Даешь на 100 тыс. дешевле, с гарантийными обязательствами, отсрочкой платежа на 90 дней, ответ: "Не прошел ... Нет опыта поставок"
? - А почему мой козырный туз не сыграл
- Раскладец ... Поживем, увидим ...
IP: 86.111.66.---Ярослав Йовенко23.03.2014 18:12
Эдуард Васильев:
Не дадите ссылку на законопроект???
Усі коментарі