РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ ЗАХОПЛЮВАЛИ "ЧЕРКАСИ" ПОНАД 2 ГОДИНИ. Прапор лишається до ранку

Вівторок, 25 березня 2014, 18:13

Російські військові після двох годин опору штурмували морський тральщик "Черкаси" в озері Донузлав, український прапор ВМС буде знято лише після того, як останній член екіпажу залишить корабель.

Штурм почався з переслідування о 18:13, повідомив "Українській правді" старший мінер артилерійської мінно-торпедної бойової частини старший матрос корабля "Черкаси" Олександр Гутник.

"Розпочато переслідування морського тральщика "Черкаси" двома швидкісними катерами російської федерації", - розповів він.

"Поки що морський тральщик "Черкаси" ухиляється від нападників, маневруючи", - додав він.

Станом на 18:50 почався штурм Черкас за допомогою двох вертольотів Мі-35, трьох швидкісних катерів

"Особовий склад всередині задраяний", - додав Гутник.

Як повідомив Українській правді керівник медіа-центру Міноборони України в Криму Владислав Селезньов, до "Черкас" йде буксир "Ковель".  За деякою інформацією, чутно вибухи і постріли.

Станом на 19:14 Олексій Тамразов повдіомляє, що чутно дуже багато перестрілки.

"Протягом однієї години переслідування було трьома швидкохідними катерами й двома вертольотами. Корабель маневрував, не давав висадитися групі захоплення. Загарбниками застосовувалися крупнокаліберні кулемети, стріляли вони по водному полю перед кораблем", - розповів Гутник.

"У відповідь корабель стріляв у повітря як попередження. Кидали на човни вибухові пакети й поливали водою із брандспойтів. Ми також ставили димові завіси", - додав він.

Станом на 19:18 триває захоплення. "Нас загнали і причепили вибухову речовину на борт", - повідомив Гутник.

"Ми поставили димові шашки, щоб вони нас не наздогнали. Але вони нас наздогнали і поставили вибухову речовину. Ніхто не знає, що це за речовина. Ми задраяні. Це дуже небезпечно, бо вона може вибухнути в будь-який момент", - додав Гутник.

Пізніше після захоплення Гутник пояснив, що "дещо дезінформував" про вибухову речовину. "То були гранати. Після чергового вибуху наш корабель припинив хід", - сказав він.

Станом на 19:40 у корабля вийшов з ладу основний пост керування кермом", - повідомив Гутник.

Відповідаючи на питання, чи через вибух це сталося, він сказав: "Так".

"Корабель "Черкаси" перейшов на аварійний пост керування кермом", - додав він.

Станом на 19:48 російські окупанти вже висадилися на корабель і ламають внутрішні переборки, щоб дістатися до того приміщення, де забарикадувалася  команда корабля "Черкаси", - повідомив Владислав Селезньов.

Станом на 20:00 чутно постріли та вибухи, повідомляє очевидець, що знаходиться на березі Донузлаву. 

Станом на 20:17 штурм триває вже більше двох годин.

"Після цього по кораблю пройшла команда всім залишити верхню палубу й за герметизувати все усередині. Увесь особовий склад залишив  палубу", - розповів Олександр.

"Далі на корабель висадився спецназ РФ із трьох човнів, і ще підійшов буксир. Скільки людей, не можу сказати, їх було багато. Усі були в масках, у камуфляжі. Я розумію, що група спецназу, бачачи, що все загерметизовано, пішла на сигнальний місток - туди, де  вхід на головний командний пост", - розповів він.

"Після цього вони спробували відкрити двері й пізніше вони її вибили. І тоді командир, коли побачив групу захоплення, перейшов до діалогу", - розповів він.

Станом на 20:30, за інформацією Селезньова з посиланням на очевидця, який перебуває на березі Донузлава, буксир "Ковель" тягне мосрький тральщик "Черкаси" у бік 5 воєнного містечка. Над озером стоїть  запах "димовухи". 

Телефон Гутника, з яким контактує "Українська правда", не відповідає.

Станом на 21:01 УП вдалося зв'язатися з Гутником. "Все. Нас захопили. Жоден з членів екіпажу не постраждав. Нас не били, все в порядку", - сказав Гутник.

"Домовилися про те, що прапор МВС України з корабля спущений не буде, поки з борту не зійде останній член екіпажа. Вони підняли російський прапор, але наш не спускали", - розповів Гутник. 

Він додав, що частина екіпажа залишатиметься до ранку середи.

"Черкаси" - єдиний корабель, який залишився у Криму з українським прапором.

Команда Морського тральщика Черкаси. Героям Слава! Клікніть для збільшення

Як відомо, після того, як російські окупанти затопили кілька кораблів в озері Донузлав, перекривши вихід в море, Черкаси під керівництвом командира Юрія Федаша кілька разів намагався прорвати цю блокаду.

Спочатку вони тросами намагалися відтягнути один з кораблів, але їм не вистачило потужності. Вони кликали на допомогу ще один тральщик "Чернігів", але той вже встигнув перейти на сторону Росії.

Трохи згодом "Черкаси" спробували пройти між затопленими кораблями, їм це майже вдалося, залишалося лише 10 метрів корпусу, однак до них підійшов російських корабель і виштовхнув ніс "Черкас" на мілину.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.