Кримські татари готуються створити свою національно-територіальну Автономію

Субота, 29 березня 2014, 10:16

У Криму розпочала роботу позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу.

Делегати з'їзду розглянуть проект постанови Курултаю про реалізацію кримськотатарським народом права на самовизначення на історичній території у Криму.

"Ухваленням цього документу ми оголошуємо усім сторонам про початок політичних та правових процедур зі створення національно-територіальної Автономії кримськотатарського народу на його історичній території у Криму", - заявив Чубаров.

"Приймаючи це рішення, ми спираємося на декларацію ООН про корінні народи від 13.09.2007, яке передбачає право корінного народу на самовизначення (ст.3), на автономію та самоврядування (ст.4), право корінного народу на власну участь, за власним вибором, у політичному, економічному, культурному, соціальному житті держави свого проживання (ст.5)", - зазначив Чубаров.

Також він зазначив, що військова діяльність не може вестися на території корінного народу без його згоди або його прохання про це (ст.30 декларації ООН).

"При цьому ми підкреслюємо незаперечність того, що Крим є історичною територією, на якій сформувався кримськотатарський етнос, що володів в різні часи національною державністю. Ми виходимо з того, що зміна статусу Криму в наші дні здійснюється без згоди і чіткої на те волі кримсько-татарського народу - корінного народу Криму", - додав Чубаров.

"Ми підтверджуємо наше прагнення до зміцнення і подальшого розвитку відносин між кримськими татарами і всіма етнічними спільнотами , що проживають у Криму",- додав він.

Цього разу з'їзд проходить в Бахчисараї, хоча зазвичай делегати збираються в Сімферополі, передає 5 канал. Роботу Курултаю перенесли в інше місце, побоюючись провокацій проросійських сил.

На зборах присутній перший віце-спікер  сепаратистського уряду Криму Рустам Теміргалієв.

Раніше було відомо, що на порядку денному - одне питання: обговорення суспільно -політичної ситуації в Криму і пошук рішення, як кримським татарам далі жити на анексованій території.

"Є ймовірність, що делегати ухвалять рішення про призначення референдуму про статус Криму. Про це, принаймні, говорив у Брюсселі Мустафа Джемілєв", - наголошується в повідомленні.

Як відомо, 16 березня у Криму відбувся так званий референдум, ініційований самопроголошеною владою автономії. За підрахунком результатів, явка на "референдум" перевищила 80%, а за приєднання до РФ висловилися 97% його учасників.

Пізніше Джемілєв заявив, що в "референдумі" 16 березня, всупереч оголошеним результатам, взяли участь лише 34% кримчан. Кримські татари не визнали "референдум" і не брали у ньому участі. 

Через тиждень після проведення "референдуму" Мустафа Джемілєв заявив, що його не пускають в Крим

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: