МЗС Угорщини спростувало зазіхання на територію України

90 переглядів
Неділя, 30 березня 2014, 10:49

Міністерство закордонних справ Угорщини рішуче засудило заяви окремих партій та рухів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність і суверенітет інших країн, а також не зважають на інтереси угорських нацменшин у цих державах.

Таку заяву МЗС оприлюднило Радіо Свобода.

Таке повідомлення угорського мінстерства стало відповіддю на мітинг за надання автономії Закарпаттю та подальше відокремлення області від України. 

Як відомо, 27 березня перед будівлею МЗС Угорщини зібрався натовп чисельністю від 200 до 300 осіб, які тримали гасла-вимоги угорською та англійською мовами "Самовизначення Закарпаттю!" та "Угорщина вимагає повернення Закарпаття!".

Вони також розмахували націоналістичними прапорами. Демонстрацію провели з ініциативи Тамаша Ґауді-Надя, депутата парламенту від партії "Йоббік".
Демонстранти передали до МЗС Угорщини петицію "За Закарпаття", вимагаючи при цьому, щоб Угорщина визнала результати так званого референдуму в Криму. 

Водночас з вулиці лунали заклики привести в бойову готовність угорську армію, яка нібито повинна захистити 150-тисячну угорську меншину в Україні.
У заяві МЗС Угорщини рішуче відмежувалося від "духу та змісту" петиції, яка не сприяє, а, навпаки, ставить під загрозу майбутнє як угорської нацменшини Закарпаття, так і всього регіону. 

"Угорщина неодноразово заявляла про свою незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і не вважає "потьомкінський" референдум актом виявлення права народу на самовизначення, не визнає його результатів та легітимності приєднання Криму до Росії", - йдеться у заяві МЗС.

В той же час у відомстві підкреслили, що Угорщина послідовно проводить політику всебічної підтримки забезпечення прав угорської нацменшини Закарпаття, особливо у сфері освіти та використання рідної мови".

24 березня до Міністерства закордонних справ Польщі надійшов офіційний лист із Державної думи Росії з пропозицією поділити територію України, повідомив польський канал TVP1.

Аналогічні "пропозиції" отримали Угорщина і Румунія: приєднати Закарпаття та Чернівці відповідно.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua