Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

На виборах президента Словаччини програв прихильник анексії Криму

Неділя, 30 березня 2014, 12:31

У другому турі президентських виборів у Словаччині зі значною перевагою голосів перемогу здобув 51-річний підприємець і меценат, незалежний кандидат Андрей Кіска.

Як повідомляє Радіо Свобода, за офіційними даними,  Кіска здобув 59,4% голосів.  

Його суперник, нині чинний прем’єр, голова владної пролівої соціально-демократично партії SMER ("Напрям") Роберт Фіцо здобув 40,6% голосів. 

У виборах взяли участь 50,5% виборців з усього понад 4 мільйонів словаків з правом виборчого голосу, активність у другому турі була на близько 7% вищою, ніж у першому турі, що відбулся 15 березня.

Найактивнішими були виборці в столиці Словаччини Братиславі, понад 70% з них віддали голоси Кіску.

Новообраний четвертий президент Словаччини має скласти присягу 15 червня, коли закінчуються повноваження нинішнього словацького президента Івана Гашпаровіча.

Андрей Кіска – інженер-електротехнік, виїжджав до США на заробітки. На батьківщині співзаснував компанію Tatracredit, пізніше покінчив з підприємництвом і присвятив себе благодійній діяльності, пише Німецька хвиля.

Його суперник - Роберт Фіцо відомий своєю проросійською позицією, підтримував Москву як під час "газової кризи" 2009 року, так і під час війни у Грузії. Нещодавно Фіцо став єдиним з голів урядів ЄС, хто рішуче виступив проти санкцій спільноти щодо Росії внаслідок анексії Криму.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: