Аваков і МВС розкрили "злочинну схему" Курченка

Четвер, 6 березня 2014, 11:44

МВС встановила схему незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній "Східноєвропейська паливно-енергетична компанія".

Про це у своєму блозі написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Міністерством внутрішніх справ у результаті проведення слідчо-оперативних заходів викрито, за оцінкою міністерства, злочинну схему ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній СЄПЕК, яка належить Сергію Курченку", - написав він.

За його словами, встановлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ "Зовнітрансгаз", ДП "Петрол", ПМП "Петрол-ФОРВАРДІНГ" та ПП "Армада-Плюс") протягом 2012-2013 років ввезено в Україну нафтопродуктів на суму 25 мільярдів гривень для їх переробки, як давальницької сировини, та подальшого "реекспорту" за кордон. 

"Фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень", - наголосив він. 

"З метою прикриття злочинної діяльності було створено ряд фіктивних підприємств, які за підробленими документами реалізовували нафтопродукти на території без сплати податків легальним оптовим постачальникам пального", - додав Аваков. 

Відкрито 11 кримінальних проваджень в Автономній Республіці Крим, Київській, Харківській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Хмельницькій, Луганській, Рівненській областях та місті Києві.

Під час обшуків вилучено 13 тисяч тонн нафтопродуктів, бухгалтерські документи та комп’ютерна техніка. Проводиться ревізія залишків на Одеському НПЗ.

Крім цього, у місті Києві відкрите кримінальне провадження за фактом нанесення групою компаній "СЄПЕК" збитків НАК "Нафтогаз" на суму 1 мільярд 600 мільйонів гривень. 

У теперішній час на території держави проводяться слідчі дії, вживаються заходи щодо встановлення шляхів легалізації коштів, отриманих від незаконної реалізації пального.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування